Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Rímske hry v Rusovciach.
Rímske hry v Rusovciach.
08.09.2017 16:28 Kultúra
Jubilejné Rímske hry v Rusovciach sú návratom do dávnej minulosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.09.2017 16:28 Kultúra

Jubilejné Rímske hry v Rusovciach sú návratom do dávnej minulostiBRATISLAVA – Múzeum mesta Bratislavy (MMB) pripravuje 20. ročník historického podujatia Rímske hry v Rusovciach.


Okrem múzea Antická Gerulata patriaceho pod MMB budú aktivity na námestí Rímsky parčík a v parku kaštieľa. Okrem zábavných a poučných hier aj pre rodinné tímy sú v programe divadelné hry, antické tance, slávnostný sprievod ulicami Rusoviec s cisárom a cisárovnou či bojové aktivity v réžii Tovarišstva starých bojových umení.

 

"Rímske hry budú medzinárodné. Budú tam zastúpení legionári a gladiátori zo Slovenska, Česka, Chorvátska, Ruska a Nemecka. Bude tam 50 rímskych detí, myslím si, že urobia dobrú atmosféru. Začneme o 10. hodine v Gerulate bežnými súťažami. Bude tam rímska škôlka i občerstvenie. Popoludňajší hlavný program v parku kaštieľa v Rusovciach bude naozaj zážitok, každú hodinu sa bude meniť. Bude pozostávať z rôznych oblastí od hudby cez umenie, boje gladiátorov i dvoch bojových vozov," uviedla Beáta Husová z MMB.

 

Podľa nej hlavným cieľom 20 ročníkov bolo vytvoriť u bežných návštevníkov primárne záujem a následne vzťah ku Gerulate ako významnej pamiatke kultúrno-historického dedičstva, uvedomenia si jej významu vo vzťahu k Limes Romanus. To bola hranica pozdĺž Dunaja, ktorú pred takmer 2000 rokmi tvorila reťaz vojenských táborov v rámci Rímskej ríše. Jej hlavné mesto bolo v neďalekom Carnunte na rakúskom území, kde je vybudovaný veľký archeologický park s obnovenými budovami zo začiatku letopočtu. Tam povedie cesta dvoch Archeobusov v rámci štvrtého ročníka Limes Day, ktorú organizuje Mestský ústav ochrany pamiatok v Bratislave.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok