Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2021Vincent
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Spadnutý strom usmrtil 14-ročného chlapca.
Spadnutý strom usmrtil 14-ročného chlapca.
02.10.2019 06:55 Domov
K stromu, ktorý usmrtil v Nitre chlapca (†14) sa nikto nehlási
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.10.2019 06:55 Domov

K stromu, ktorý usmrtil v Nitre chlapca (†14) sa nikto nehlásiNITRA – K stromu, ktorého odlomený konár v pondelok v Nitre usmrtil 14-ročného chlapca, sa nikto nehlási. Strom rastie pri rieke Nitra na pozemku v správe Slovenského vodohospodárskeho podniku. Ten však tvrdí, že k tragédii došlo na cyklotrase, podľa uzatvorenej zmluvy za bezpečnosť na nej zodpovedá mesto.


Mesto Nitra podľa Henricha Vargu z Mestského úradu v Nitre ešte 4. marca upozornilo Slovenský vodohospodársky podnik na zlý stav stromu. Vodohospodári podľa neho o dva dni neskôr odpovedali, že strom nie je na ich pozemku. Radnica vyrúbala na jar dva rizikové topole v susedstve, ktoré rástli na pozemku cirkvi, s ktorou má mesto v tomto smere dobrú spoluprácu. Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) priznáva, že vodný tok Nitra ohraničený ochrannými múrikmi je v ich správe a údržbe, netýka sa to však cyklotrasy. Práve po nej kráčalo v pondelok osem žiakov základnej školy. "V zmysle uzatvorenej nájomnej zmluvy medzi SVP a Nitrou bolo dohodnuté, že mesto Nitra bude zriaďovať, spravovať a prevádzkovať cyklistický chodník pozdĺž rieky Nitra v území mesta. V tejto zmluve sú upravené povinnosti prevádzkovateľa cyklotrasy, pričom za bezpečnosť na cyklotrase zodpovedá jej prevádzkovateľ voči tretím osobám, ktoré používajú cyklistickú cestu,“ informoval agentúru SITA Tomáš Januš z referátu komunikácie SVP.

 

 

Na jar tohto roku sa podľa Januša na mieste uskutočnila obhliadka stromov aj za účasti zamestnanca Útvaru hlavného architekta mesta Nitra, ktorý označil dva stromy na výrub. "Stav predmetného stromu určil zamestnanec mesta Nitra za vyhovujúci," dodal Januš.


Mesto Nitra robí v prípade drevín podľa Henricha Vargu všetko pre bezpečnosť občanov. V súčasnosti ešte prehodnocuje ďalšie možnosti zlepšenia, napríklad aj spoluprácou s médiami pri informovaní o rizikách, ktoré vznikajú pri silnom vetre. V pondelok Slovenský hydrometeorologický ústav vyhlásil pre mesto Nitra výstrahu pred silným vetrom.

Pondelkovým usmrtením žiaka základnej školy po páde konára stromu sa naďalej zaoberá polícia.

 

Orkán pripravil v strednej Európe o život už troch ľudí.reklama


Zdroj: SITA / netky MS

Foto:  TASR, Facebook políciaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok