Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. apr. 2021Estera
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Použité rúško nepatrí do triedeného odpadu, upozorňuje Envi-Pak.
Použité rúško nepatrí do triedeného odpadu, upozorňuje Envi-Pak.
20.03.2020 14:22 Environetky
Kam zahodiť použité rúško?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.03.2020 14:22 Environetky

Kam zahodiť použité rúško?Použité rúško nepatrí do triedeného zberu. S jednorazovými rúškami treba nakladať ako s potenciálne nakazenými novým koronavírusom


Rúško treba vyhodiť do zmesového odpadu

"Najlepšou možnosťou je ich po zložení vložiť do plastového vrecka, umyť si ruky, odhodiť vrecko do zmesového odpadu a opätovne si poriadne umyť ruky a postupovať podľa hygienických pravidiel," približuje manažérka pre marketing Organizácie zodpovednosti výrobcov Envi-Pak Jana Sásfaiová. Odpad tiež ľudia nemajú ukladať vedľa kontajnerov. Vystavia ho tak ďalšej manipulácii a zvyšuje sa tým riziko prípadnej nákazy vírusom.

 

 

Ako postupovať s odpadom, ak ste v karanténe?

Ľudia, ktorí sú v karanténe, by mali taktiež s odpadom nakladať zodpovedne, podotkla Sásfaiová. Vysvetľuje, že v takomto prípade je potrebné uložiť odpad do plastového vreca na odpadky a po každom ďalšom použití ho poriadne zviazať. Po naplnení je potrebné vložiť toto vrece do ďalšieho vreca. "Takto uložený odpad držať doma, až kým nie sú známe výsledky testov alebo najmenej 72 hodín. Až po uplynutí 72 hodín alebo oznámení negatívnych výsledkov je možné tento odpad umiestniť do zberných nádob, aby sa čo najviac predišlo ďalším možným nakazeniam," povedala.

 

Jarné upratovanie si nechajte na neskôr

Organizácia taktiež upozorňuje ľudí, aby si jarné upratovanie odložili na neskôr a zbytočne tak nepreplňovali kontajnery. "Snažte sa tvoriť čo najmenej odpadu. Nakupujte len naozaj nevyhnutné veci, aby ste čo najviac predchádzali vzniku odpadu a ešte viac dbajte na to, aby ste triedili správne," uviedla Sásfaiová. Dodáva, že ak majú ľudia doma odpad, ktorý patrí na zberný dvor, a nijako ich neohrozuje, mali by odložiť návštevu zberného dvora na neskôr.

 

Mnohé rúška končia v oceáne pri Hongkongu

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Gabriela Nagyová

Foto:  Pexels, India TodayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok