Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. jan. 2022Alfonz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vírus SARS-CoV-2.
Vírus SARS-CoV-2.
02.08.2021 15:30 Koronavirus
Kanadská spoločnosť vyvinula zariadenie na detekciu koronavírusu vo vzduchu v uzavretých priestoroch
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.08.2021 15:30 Koronavirus

Kanadská spoločnosť vyvinula zariadenie na detekciu koronavírusu vo vzduchu v uzavretých priestorochZariadenie spoločnosti BioCloud Kontroler nasáva vzduch, ktorý sa následne dostáva do kontaktu s činidlom, ktoré dokáže vytvoriť plyn a ten spustí výstražné hlásenie, ak je vo vzduchu v miestnosti prítomný koronavírus SARS-CoV-2.


Rozšíriť tento vynález na celosvetový trh pomáha Belgicko. Technológia sa do Belgicka dostala prostredníctvom spoločnosti Mirrhia, ktorá sa špecializuje na monitorovanie ovzdušia sterilných priestorov pri výrobe vakcín a liekov. Riaditeľ spoločnosti Jean Martin získal od BioCloud Kontroler súhlas na predaj produktu v krajinách Beneluxu - Belgicku, Holandsku a Luxembursku. Belgická firma však dokázala zájsť o krok ďalej. V spojení so špičkovým softvérom detektor na SARS-CoV-2 odošle výstražné signály priamo o osobe s príznakmi ochorenia.

 

 

Prečítajte si: Za vakcíny si priplatíme. Farma firmy ženú ceny očkovacích látok nahor

 

"V miestnosti s rozlohou do 160 m toto zariadenie do troch minút s určitosťou zistí, či máme problém alebo nie," opísal situáciu šéf firmy. Vysvetlil, že detekcia infikovanej osoby prebieha tým rýchlejšie, čím bližšie sa nachádza k detekčnému zariadeniu. Včasné zistenie a izolácia nakazenej osoby tak dokáže chrániť ostatných zamestnancov a firmu pred ďalším šírením choroby. Vyhodnotenie PCR testov trvá dva až tri dni a dovtedy môže infikovaná osoba nevedomky prenášať vírus.

 

Možno vás zaujme: Koronavírus sa zrejme môže prenášať aj vzduchom, tvrdí WHO

 

Nové detekčné zariadenie by tak výrazne pomohlo nemocniciam, školám a samosprávam. Podľa odhadov by sa o novú technológiu mohlo len v troch krajinách Beneluxu zaujímať milión spoločností alebo organizácií.

 

„Cieľom našej technológie BioCloud je pomôcť globálne vytvárať bezpečnejšie priestory, pretože sa spoločne aj naďalej stretávame s výzvou pandémie COVID-19,“ povedal Paul Ghezzi, generálny riaditeľ BioCloud Kontroler.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: newswire.ca/ TA3/Netky KP

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok