Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. dec. 2020Edmund
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Nezávislý kandidát na primátora Košíc Jozef Holečko
Nezávislý kandidát na primátora Košíc Jozef Holečko
28.10.2014 13:30 Domov
Kandidát na primátora Košíc Holečko sľubuje bezplatnú MHD
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.10.2014 13:30 Domov

Kandidát na primátora Košíc Holečko sľubuje bezplatnú MHDKOŠICE - Bezplatnú mestskú hromadnú dopravu (MHD), verejný účet mesta či vytváranie pracovných miest cez mestské podniky sľubuje nezávislý kandidát na košického primátora Jozef Holečko. "Zabezpečím, aby bola v Košiciach najneskôr do konca roka 2015 bezplatná mestská hromadná doprava pre všetkých občanov Košíc," uviedol dnes pred novinármi 60-ročný Holečko.


Podľa neho je bezplatná MHD možná bez ďalších dotácií pre Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) tak, že sa podnik zbaví firiem, ktoré ho "vyciciavajú". "Z rozpočtu dopravného podniku je 40 percent výber cestovného, z toho 35 percent vycicajú firmy, ktoré sa priživujú na cestovnom. Zvyšných päť percent sa dosiahne v meste bez zvyšovania podielových daní tým, že sa na trvalý pobyt prihlásia aj tí, ktorí sú v Košiciach ubytovaní prechodne, pretože budú chcieť chodiť bezplatnou MHD," vysvetlil Holečko. Prínosom bezplatnej MHD bude podľa neho zníženie počtu áut na cestách mesta, čo prinesie ďalšie výhody pre životné prostredie či dopravu.
     

Pri predstavení svojho volebného programu zdôraznil zámer vytvárania pracovných miest, najmä transparentným zvýhodnením a podporou podnikateľského prostredia košických podnikateľov a živnostníkov, malých a stredných firiem, ktoré zamestnajú Košičanov. "Mestské podniky sa budú rozširovať a budú vytvárať pracovné miesta pre Košičanov, aj pre neprispôsobivých, pri plnení úloh v čistení, kosení, upratovaní, zabezpečovaní zimnej údržby ciest, chodníkov, parkovísk, protipovodňových opatrení, ale aj pri výstavbe nájomných bytov," povedal. 
     

K siedmim kľúčovým projektom jeho programu patrí aj otvorená a transparentná samospráva. "Zriadim verejný účet mesta tak, aby občan mesta vedel, ako a na čo boli použité jeho peniaze. Treba skoncovať so zadlžovaním mesta a najmä mestských podnikov na nič neriešiace a predražené investičné projekty," konštatoval kandidát na primátora. Deklaroval, že mestské podniky majú riadiť odborníci po absolvovaní verejného výberového konania a po prijatí záväzku ručenia svojim majetkom za splnenie stanovených cieľov. Chce tiež zabezpečiť explicitný zákaz ťažby a spracovanie uránu v záväznej časti územného plánu mesta Košice.
     

Holečko je bývalý vojak z povolania, v minulosti pracoval podľa svojich slov v rôznych riadiacich funkciách, ale napríklad aj ako taxikár. Vlani neúspešne kandidoval na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK). Novinárov dnes informoval aj o svojich podnetoch na okresnú prokuratúru a Mestskú volebnú komisiu v Košiciach vo veci porušovania volebného zákona, ktorý hovorí o zákaze volebnej kampane mimo vyhradeného času. Volebná kampaň v zmysle zákona začína 17 dní pred termínom konania volieb a končí 48 hodín pred ich začiatkom. "Všetci tí, ktorí začali volebnú kampaň už v lete a vylepili bilbordy po Košiciach porušujú zákon," vyhlásil Holečko. S podnetmi však neuspel. Prokuratúra podľa neho postúpila jeho podnet obvodnému oddeleniu Policajného zboru, pričom poverený príslušník odmietol podnet vzhľadom k tomu, že nejde o trestný čin marenia priebehu a prípravy volieb. Mestská volebná komisia mu zase odpovedala, že vo veci vedenia volebnej kampane nemá právomoc rozhodovať o porušovaní zákona a ukladať sankcie. "Ani Mestská volebná komisia nemá právomoc, ani prokuratúra a polícia nekoná, takže sa tu veselo porušuje zákon," konštatoval. reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok