Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. máj. 2020Urban
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
04.07.2011 09:50 Kultúra
Kapurková alebo rozlúčka medzi dverami zavrela festivalové brány
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.07.2011 09:50 Kultúra

Kapurková alebo rozlúčka medzi dverami zavrela festivalové brány
Galaprogram pod originálnym názvom Kapurková alebo rozlúčka medzi dverami dal bodku za nepríjemným dažďom a chladom ťažko skúšaným 57. ročníkom Folklórneho festivalu Východná (FFV) 2011. Ohliadnutie za ním okorenili okrem slovenských folklórnych súborov (FS) a skupín aj hostia z poľského Zakopaného, ukrajinského Kyjeva a maďarskej Szászhalombatty.
      „Kapurková je rituál, keď si odchádzajúci pripíjajú medzi dverami so svojimi hostiteľmi. Toto bola rozlúčka nie v podobe prípitku, ale tým, čo máme všetci najradšej, s čím a za čím do Východnej dlhé roky chodíme, ľudovým tancom, hudbou a spevom,“ uviedla pre TASR spoluautorka záverečného programu a umelecká vedúca FS Chasa zo Záhorskej Bystrice Dana Kľučárová.
      Zároveň zdôraznila, že pri zostavovaní scenára vychádzali spolu s umeleckou vedúcou košického FS Hornád Mariannou Svoreňovou z odporúčaní režisérov jednotlivých festivalových programov. „Bola to náročná úloha, lebo nám odporučili prakticky všetkých účinkujúcich, lebo naplnili mierou vrchovatou hlavný zámer tohtoročného festivalu prezentovať predovšetkým pôvodné prvky slovenského folklóru,“ skonštatovala.
      „Neúprosný dážď nás poriadne vytrápil, ale nemohol ublížiť istote, že Východná zostáva ohromným fenoménom našej kultúry. Verím, že o rok sa tu stretneme ešte v oveľa väčšom počte, čo potvrdila účasť množstva mladých ľudí zo všetkých regiónov Slovenska. Opäť sa prišli pod Kriváň zabaviť, zvítať s priateľmi a v neposlednom rade spoznávať originálne ľudové umenie,“ dodal predseda programovej rady FFV 2011 Pavel Bútor.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok