Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. jan. 2021Drahomíra
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Kaspersky je spoločnosť zameraná na boj proti kybernetickým hrozbám.
Kaspersky je spoločnosť zameraná na boj proti kybernetickým hrozbám.
05.12.2019 09:52 Zaujímavosti
Kaspersky vidí kyberpriestor ako miesto na zneužívanie údajov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.12.2019 09:52 Zaujímavosti

Kaspersky vidí kyberpriestor ako miesto na zneužívanie údajovBRATISLAVA - Rok 2020 sa v oblasti hrozieb v kybernetickom priestore bude niesť v znamení veľkého zneužívania údajov a sofistikovanejších útokov. Poukazujú na to výskumní analytici spoločnosti Kaspersky.


"Celkový trend naznačuje, že hrozby budú čoraz viac sofistikované, cielenejšie. pod vplyvom vonkajších faktorov, ako sú rozvoj a šírenie strojového učenia, technológie alebo sa budú týkať napätia v obchodných vzťahoch medzi Áziou a Európou," uvádza sa v tlačovej správe.

 

Predpovede boli vytvorené na základe zmien, ktoré zaznamenal globálny výskumný a analytický tím Kaspersky v roku 2019 s cieľom poskytnúť komunite pôsobiacej v oblasti kybernetickej bezpečnosti niektoré dôležité usmernenia a poznatky. Tie môžu pomôcť odvetviu pripraviť sa na výzvy, ktorým bude čeliť v nasledujúcom roku.

 Medzi ďalšie predpokladané hrozby na rok 2020 patria útoky pod falošnou vlajkou, ktoré by mali dosiahnuť úplne novú úroveň. Tento typ útokov sa bude vyvíjať aj naďalej, pričom útočníci sa budú snažiť nielen vyhnúť sa zodpovednosti, ale naopak, budú aktívne hádzať vinu na niekoho iného.

 

"Možným zvratom by mohlo byť to, že namiesto toho, že sa súbory stanú neopraviteľnými, útočníci budú obete vydierať zverejnením údajov, ktoré ukradli zo spoločnosti, ktorá sa stala obeťou útoku," poukazuje Kaspersky.

 

 

Realitou by sa malo stať aj viac útokov na infraštruktúru a útokov na ciele mimo počítačových systémov ale aj kybernetické útoky zamerané na obchodné cesty medzi Áziou a Európou. Hrozbou budú aj nové možnosti odpočúvania a filtrovania údajov, pokročilé mobilné pretrvávajúce hrozby, či nárast zneužívania osobných údajov, podporený umelou inteligenciou.
 


"Budúcnosť ponúka veľa možností, preto je pravdepodobné, že sa budú diať aj veci, ktoré nie sú súčasťou našich predpovedí. Žiadny tím pre výskum hrozieb nevidí celé operácie útočníkov pokročilých mobilných hrozieb. Budeme sa naďalej snažiť predvídať činnosti skupín kyberzločincov, porozumieť metódam, ktoré používajú, a zároveň budeme poskytovať informácie o ich útokoch a následných dopadoch," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Kaspersky pre východnú Európu Miroslav Kořen.

 


Kaspersky je globálna kyberbezpečnostná spoločnosť založená v roku 1997. Jej portfólio zahŕňa riešenia v oblasti ochrany koncových bodov, ako aj množstvo špecializovaných bezpečnostných riešení a služieb poskytujúcich účinnú ochranu proti sofistikovaným a neustále sa vyvíjajúcim digitálnym hrozbám. Viac ako 400 miliónov používateľov a 270-tisíc korporátnych klientov po celom svete využíva na svoju ochranu technológie a riešenia vyvinuté spoločnosťou Kaspersky.
 reklama


Zdroj: SITA/netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Pexels, Unsplash, Instagram, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok