Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. jan. 2022Timotej
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
04.02.2021 19:06 Environetky
Kde skončí bioodpad z celoplošného testovania? Prezidentka dnes podpísala novelu zákona
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.02.2021 19:06 Environetky

Kde skončí bioodpad z celoplošného testovania? Prezidentka dnes podpísala novelu zákonaBRATISLAVA - Zariadenia, ktoré sú na to technologicky vybavené, budú môcť spracovať biologický odpad z celoplošného testovania. Vyplýva to z novely zákona o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a zákona o odpadoch, ktorú dnes podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.


Vďaka schváleným zmenám tak bude možné, aby Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) na základe povolenia Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) alebo okresného úradu poverilo spracovaním nebezpečného odpadu zariadenia, ktoré sú technicky spôsobilé odpad spracovať.

 


Ide predovšetkým o väčšie prevádzky, spravidla zariadenia na spaľovanie alebo spoluspaľovanie odpadov, ktoré používajú najlepšie dostupné technológie a v ktorých je zaručené nakladanie s týmito nebezpečnými odpadmi v súlade s relevantnými právnymi predpismi a zároveň dosahovanie ustanovených limitov vo vzťahu k ochrane ovzdušia.

 

Takéto poverenie je možné vydať po zodpovednom a dostatočnom zvážení a posúdení relevantných skutočností, a to najmä vo vzťahu k množstvu odpadu vznikajúcemu na jednotlivých odberových miestach. Ich počet by mal narastať, a to vzhľadom na opatrenia celoplošného testovania obyvateľstva a existujúce kapacity na spracovanie tohto odpadu.

 


Týmto opatrením sa umožní odberovým miestam, vrátane mobilných odberových miest, odovzdať nebezpečný odpad z testovania priamo poverenému zariadeniu na nakladanie odpadov, prípadne oprávnenej osobe, ktorá zabezpečí prepravu do takého zariadenia.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok