Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. sep. 2020Cyprián
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
19.05.2020 06:27 Zaujímavosti
Keby sa šesťročný Samko stretol s Bohom, pozdravil by ho dobrý deň
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.05.2020 06:27 Zaujímavosti

Keby sa šesťročný Samko stretol s Bohom, pozdravil by ho dobrý deňMá šesť rokov, a keď sa pre niečo nadurdí, (a on sa teda urážať vie), náladu mu vybrúsi aj taká maličkosť, akou je čokoládový koláčik. Má záľubu v číslach, a keby sa mal zapísať každý výrok, ktorý z jeho úst vyšiel a nejedného dospelého pobavil, musela by vzniknúť minimálne jedna zbierka výmyselností.


Nielenže verí, ale aj
Samko (alebo ako ho familiárne oslovuje rodina Samidlák), verí v Boha. A nielenže má vieru, ale dokonca je mu zrejmé a to bez potreby dlhočizného prednášania, že čokoľvek má či mať ešte len bude, vďačí za to Stvoriteľovi. Keď sa modlí, zaujme naozaj vážny postoj, zdvihne ruky a riadi sa zásadou, že čo uchováva v srdci, má v presnom znení dostať aj na jazyk.

 

Veľké srdce
Či už sa to prizná nahlas a či nie, predstava Boha je individuálna. Kým dospelá časť sa sústreďuje výlučne na to, aby rozpoznávala Jeho charakter, tá detská zachádza o niečo ďalej a prispôsobuje si Ho aj vizuálne. Samko to vidí tak, že...


„No On je dobrý. A je aj chudý a nemá svaly. Ale je najsilnejší na svete. Chráni nás pred zlom, lebo nás ľúbi. A má na sebe veľké srdce."


S Bohom sa spája aj akt vďačnosti, a v tomto ohľade sa Samko vyjadril, že sa teší, ak sa mu na narodeniny donesie nejaký darček. Rovnako tak vie, že bez prítomnosti rodičov by bol viac ako stratený, a preto ani ich nevynecháva pri vymenúvaní dobrého.


„Som vďačný za rodičov. Že ma majú radi, dávajú mi jesť a môžem sa hrať. A mám aj bratov. Dúfam, že raz budem mať svaly ako môj brat Danko."

 

Keby bolo keby
Zahrala som sa so Samkom na niečo, čo sa mohlo uskutočniť len s použitím fantázie.


„Tak si predstav, že by tu bol Boh fyzicky. Čo by si mu povedal?" spýtala som sa so všetkou zvedavosťou, ktorá sa do mňa v tom okamihu zmestila.


Samko sa postavil, úctivo stlmil hlas a predniesol: „Dobrý deň. Ste ku mne dobrý."


Je to od neho vzdanie naozajstnej poklony, pretože vykanie nie je jeho silnou prednosťou a nemá ho rád ani pri stretnutí s neznámym dospelým. Z toho vyplýva, že Boh je pre neho čosi viac.


„Ešte by som mu povedal, že má skvelú schopnosť chrániť ľudí."


„A čo myslíš, že by ti On odpovedal?" zareagovala som ďalšou otázkou.

 

„Požiadal by ma, aby som sa staral o bratov."reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok