Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. apr. 2021Ervín
BratislavaBratislava 11°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
18.02.2021 09:03 Zaujímavosti
Keď dostala svoj prvý dar, jej život už nikdy viac nebol ako predtým
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.02.2021 09:03 Zaujímavosti

Keď dostala svoj prvý dar, jej život už nikdy viac nebol ako predtýmDieťa by utrpenie poznať nemalo.


Ale ak aj nejaké pozná, pamäť by ho mala vymazať a to čo najskôr. Bolo by to tak správne a zabránilo by to bolesti spôsobenej vracajúcou sa spomienkou v staršom veku.


Nanešťastie, svet sa nemôže pochváliť prívlastkom spravodlivý, a preto si dieťa aspoň časť bolesti uchováva. Ani ona na nič nezabudla, presne vie, ako chutila každá slza, ktorú kedy vyplakala.


Závislí
Narodila sa v roku 1989 a už samotný pôrod neprebiehal podľa zaužívaných pravidiel. Matka nebola hospitalizovaná a dovolila, aby pri príchode dieťaťa neasistoval skúsený lekár, ale akýsi farmár.


Obaja rodičia mali v láske alkohol, otec však na svoju závislosť doplatil ako prvý. V opitom stave sa uchýlil k vražde, začo bol aj patrične potrestaný a odsúdený na pobyt vo väzení.

 


Matka zmizla bez toho, aby po sebe zanechala jedinú stopu. V jeden deň oznámila, že sa chystá na nákup, ale už sa nikdy viac nevrátila. Ak sa jej prihodilo niečo smrteľné, nikto to nevie s istotou - telo sa dodnes nenašlo.

 

Sirotinec
Po istom čase ona i jej o niečo staršia sestra zaklopali na dvere v susedstve. Museli predsa ohlásiť, že nemajú nikoho, kto by sa o nich postaral a zabezpečil im naplnenie základných potrieb.


Situáciu napokon vyriešila sociálna pracovníčka, ktorá obe dievčatá umiestnila do sirotinca. Na veľké nešťastie, žena zvolila dve odlišné zariadenia, vďaka čomu boli sestry odlúčené.

 

 

Ona to znášala nesmierne ťažko, bola opustená a navyše aj šikanovaná. Áno, v novom prostredí, v ktorom sa jej pôvodne malo uľaviť, sa, naopak, všetko ešte zhoršilo. Dostávala výsmech, kto chcel, vždy si našiel príčinu, prečo ju uraziť a potrestať.

 

Mohlo by vás zaujímať: Obaja jej rodičia sa ju pokúsili zabiť


Iný život
O niekoľko rokov neskôr sa splnila jej tichá túžba a bola presťahovaná do celkom iného sirotinca. Navyše sa konečne opäť stretla so sestrou, čo aspoň trochu zmiernilo zvyčajný pocit osamelosti.


Keď dovŕšila desať rokov, zažila niečo, vďaka čomu jej život už nikdy viac nebol ako predtým. Začalo sa to tým, že personál ohlásil zrušenie vyučovania.

 

Nikto to síce podrobnejšie nevysvetľoval, ale ona dobre vedela, že ak v sirotinci bude deň voľna, potom by mala očakávať nejakú výnimočnú udalosť. A veru, nemýlila sa. Ani len však netušila, ako veľmi ju to ovplyvní.

 

Prečítajte si tiež: Bol to jeden z najromantickejších príbehov minulého storočia

 

Dar
Personál zhromaždil každé dieťa do telocvične, a len čo sa tak stalo, malým aj väčším zvedavcom sa zatajil dych. Na zemi ležala hŕba škatúľ a bolo celkom zrejmé, že nie sú prázdne.


Každá krabica bola pridelená jednému dieťaťu a v nej si našlo toľko darov, až sa z toho krútila hlava.
Ešte nikdy nič nedostala, dojalo ju to a rozradostilo.

 


Organizácia, ktorá mala projekt obdarovania na starosti, napokon spustila krátku prezentáciu a predstavila nielen svoju činnosť, ale aj Boha.


A ona uverila, zasiahla ju najmä veta, že Boh je jej otec, ktorý ju ľúbi a vždy sa o ňu postará. Nadviazala s ním hlboký vzťah, a keď sa modlila, aby sa pre ňu aj sestru našla rodina, On ju vypočul.

 

V dospelosti sa vydala, porodila syna a aj ona je súčasťou tímu, ktorý prináša radosť a nádej do sirotincov.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok