Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zľava: Ferdinand Daňo, Karol Mičieta, Jana Mojžišová, Stanislav Stankoci a Marek Storoška
Zľava: Ferdinand Daňo, Karol Mičieta, Jana Mojžišová, Stanislav Stankoci a Marek Storoška
29.01.2015 15:11 Domov
Kiska vymenoval rektorov piatich vysokých škôl
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.01.2015 15:11 Domov

Kiska vymenoval rektorov piatich vysokých škôlBRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska dnes vymenoval rektorov piatich vysokých škôl.


Menovacie dekréty si v Prezidentskom paláci prevzali Ferdinand Daňo z Ekonomickej univerzity v Bratislave, Karol Mičieta z Univerzity Komenského v Bratislave, Jana Mojžišová z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Stanislav Stankoci z Vysokej školy výtvarných umení a Marek Storoška z Vysokej školy medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove.

 

Prezident dnes zablahoželal rektorke a rektorom k menovaniu do funkcie a poprial im veľa úspechov pri zvyšovaní kvality vzdelávania mladých ľudí a zlepšovaní mena celého vysokého školstva. "Všetci vieme, že vzdelávanie na Slovensku potrebuje výrazné zmeny, aby mohlo napredovať na ceste za najlepšími. Zmeny v kvalite pripravenosti absolventov, v kvalite vedy a výskumu aj v kvalite vyučujúcich. Zmeny v organizácii, financovaní a akreditačných procesoch," povedal Kiska a zároveň spomenul aj prípad, keď sa zamestnávateľ v inzeráte rozhodol otvorene pomenovať školy, ktorých absolventi mu nevyhovujú. "Myslím si, že nie je dôvod hnevať sa na to. Naopak, považujem to za zaujímavý fenomén a užitočnú spätnú väzbu, ktorá môže pomôcť tlaku na kvalitu vysokých škôl," dodal Kiska. 

 

Úlohou rektorov je podľa Kisku byť na čele zmien pri zlepšovaní prípravy mladých ľudí na profesionálny život. Ako dodal, treba byť vzorom v tom, ako má vyzerať moderné vzdelávanie a ústretový prístup k študentovi. Rektorom zaželal odvahu pravdivo pomenovať nedostatky a mať dostatok vôle ich naprávať. "Želám školám, aby ich ocenili nielen študenti a pedagógovia, ale aj budúci zamestnávatelia absolventov," povedal prezident a dodal, že od rektorov očakáva nastavenie kvalitatívnej latky tak prísne, aby sa nedala podliezť. 

 

Rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta dnes poďakoval vo svojom mene aj v mene ostatných vymenovaných rektorov prezidentovi za podporu vzdelávania a za to, že téma školstva sa stala jednou z prezidentových priorít. Slovenskej spoločnosti tak prezident podľa Mičietu vysiela mimoriadne dôležitý signál o potrebe reformy školstva, jeho prepojenia na prax, o význame výskumu, vedy a inovácií pre hospodárstvo a priemysel aj o nedostatočnej podpore zo strany štátu v rámci krajín EÚ, kde nedosahujeme ani priemer vo financovaní. "Sme tu aj preto, aby sa vzdelávanie, veda a výskum stali prioritou Slovenska. Nie tou deklarovanou, ale skutočnou a realizovanou," dodal Mičieta. Rektor zároveň zdôraznil, že chce, aby sa pozitívne pôsobenie našich vysokých škôl ešte viac odzrkadlilo v ekonomickom raste, konkurencieschopnosti Slovenska či životnej úrovni a prosperite občanov. 

 

Rektor UK tiež pripomenul, že zrkadlo kvality vysokého školstva nastavia výsledky komplexnej akreditácie. "Verím, že takou prvou lastovičkou je rozhodnutie ministra školstva neudeliť súhlas pre pôsobenie dvoch nových vysokých škôl. Pokračuje však nekonečný zápas s vysvetľovaním nevyhnutnosti dostatočného financovania vedy a najmä vedy na vysokých školách," povedal Mičieta.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok