Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Robert Redhammer (vľavo) preberá menovací dekrét rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave na druhé funkčné obdobie od prezidenta SR Andreja Kisku
Robert Redhammer (vľavo) preberá menovací dekrét rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave na druhé funkčné obdobie od prezidenta SR Andreja Kisku
11.03.2015 12:09 Domov
Kiska vymenoval staronového rektora STU Roberta Redhammera
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.03.2015 12:09 Domov

Kiska vymenoval staronového rektora STU Roberta RedhammeraBRATISLAVA - Prezident SR Andrej Kiska dnes vymenoval na druhé funkčné obdobie staronového rektora Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Roberta Redhammera. Vo funkcii bude do roku 2019. Rektora ešte začiatkom decembra minulého roka zvolil Akademický senát STU.


Opätovné zvolenie Redhammera za rektora STU je podľa hlavy štátu svedectvom toho, že táto univerzita je v rukách človeka, ktorý má víziu a smer. "Ak chceme, aby sa z našej krajiny stala skutočne krajina špičkových odborníkov, je to práve o školstve," povedal v príhovore prezident, ktorý tiež vyslovil túžbu, aby sa STU naďalej v rebríčkoch šplhala vyššie.

 

Podľa Redhammera majú v nasledujúcom období na univerzite tri hlavné priority. "Je to jednak dokončenie budovania infraštruktúry, citlivá generačná výmena, pretože väčšina našich pedagógov vchádza do dôchodkového veku alebo tam už dokonca je, a je to silná orientácia na medzinárodnú spoluprácu, nielen vo vzdelávaní, ale najmä vo výskume," povedal rektor STU.

 

Robert Redhammer vyštudoval Elektrotechnickú fakultu SVŠT v Bratislave (dnes Fakulta elektrotechniky a informatiky STU). Po jej ukončení pôsobil na fakulte ako výskumný pracovník a učiteľ. V rokoch 1997 – 2003 pôsobil ako prodekan fakulty pre vedu a výskum a od roku 2000 aj pre oblasť informatiky. V rokoch 2003 - 2011 bol prorektorom a potom rektorom STU. V období rokov 1991 až 1992 pôsobil na univerzite v Yorku v Anglicku.

 

Ako prorektor STU vybudoval prvý Univerzitný technologický inkubátor na STU, ktorý pomohol v rozbehu doteraz viac ako 40 novým podnikom.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok