Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ozrejmila, že ide o obvinenú osobu, ktorá bola v Ústave na výkon väzby v Bratislave a obvinený bol zadržaný v rámci akcie Dobytkár.
Ozrejmila, že ide o obvinenú osobu, ktorá bola v Ústave na výkon väzby v Bratislave a obvinený bol zadržaný v rámci akcie Dobytkár.
02.03.2021 16:06 Domov
REPORTÁŽ: Kolíková vymenovala riaditeľa ZVJS. Obvinený v kauze Dobytkár je prvá obeť covidu vo väzniciach
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.03.2021 16:06 Domov

REPORTÁŽ: Kolíková vymenovala riaditeľa ZVJS. Obvinený v kauze Dobytkár je prvá obeť covidu vo väzniciachBRATISLAVA - Novým generálnym riaditeľom Zväzu väzenskej a justičnej stráže sa stal plk. Mgr. Róbert Mudronček. Do funkcie ho dnes oficiálne uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Plk. Róbert Mudronček bol prijatý do služobného pomeru príslušníka ZVJS v roku 2000.


Napriek tomu, že menovanie generálneho riaditeľa ZVJS je plne v kompetencii ministra alebo ministerky spravodlivosti, výberu nového šéfa Zboru predchádzali pohovory viacerých kandidátov pred komisiou zloženou zo zástupcov Ministerstva spravodlivosti SR s cieľom vybrať najlepšieho možného kandidáta.

„Som presvedčená, že Zbor väzenskej a justičnej stráže si zaslúži zodpovedné vedenie, ktoré sa s plným nasadením pustí do výziev vedúcich k zlepšeniu väzenstva a Zboru. Budeme nanovo vytvárať koncepciu väzenstva. Čelíme pandémii, prehodnocujeme podmienky pre obvinených a odsúdených v ústavoch," povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. 

 

 

"Pevne verím, že plk. Mudronček sa pustí do riešenia týchto neľahkých výziev a ja ako ministerka spravodlivosti môžem prisľúbiť, že mu v tom budem nápomocná," dodala.

 


Ako dodal nový generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže plk. Róbert Mudronček, okrem spomínaných úloh sa chce zaoberať aj stabilizáciou zboru tak, aby prilákal múdrych, mladých a perspektívnych ľudí.

 

 

„Viem, čo ma čaká, čo stojí pred Zborom a veľmi si vážim dôveru pani ministerky. Chceme sa hneď pustiť do prípravy koncepcie väzenstva, ktorá určí, akým smerom sa Zbor a výkon spravodlivosti bude uberať. Pri podmienkach výkonu väzby a trestu budeme brať do úvahy aj odporúčania európskych orgánov,“ dodal novovymenovaný generálny riaditeľ.

 

 Počas svojej praxe pôsobil v niekoľkých ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a ústavoch na výkon väzby aj v riadiacich pozíciách. V rokoch 2010 – 2012 bol generálnym riaditeľom Zboru väzenskej a justičnej stráže. Od roku 2016 bol opäť riaditeľom Ústavu na výkon trestu odňatia slobody a Ústavu na výkon väzby Ilava.

 

 

Prvé úmrtie v ZVJS

Ministerstvo spravodlivosti SR eviduje prvý prípad úmrtia v ústave Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS), ktorý priamo súvisí s ochorením COVID-19. Informovala o tom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) na tlačovej besede.

 

Ozrejmila, že ide o obvinenú osobu, ktorá bola v Ústave na výkon väzby v Bratislave a obvinený bol zadržaný v rámci akcie Dobytkár. Podľa informácií televízie Markíza ide o Ľubomíra K., ktorého stíhali od apríla minulého roku. Televízia o tom informovala na svojom spravodajskom portáli Tvnoviny.sk.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  SITA, Netky Maroš BednárNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok