Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. apr. 2021Aleš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
11.01.2021 15:09 Domov
Komisia zaoberajúca sa smrťou generála Lučanského si prezrela kamerové záznamy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.01.2021 15:09 Domov

Komisia zaoberajúca sa smrťou generála Lučanského si prezrela kamerové záznamyKomisia zaoberajúca sa úmrtím bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského vo väzbe, si dnes prezrela kamerové záznamy z prešovského väzenského ústavu. Z vyjadrení Krúpu je jasné, že bude k téme smrti Lučanského opätovne zvolaný výbor. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) zriadila komisiu, pozostávajúcu zo 17 členov, za účelom vyvrátenia pochybností o smrti Milana Lučanského.


Komisia zaoberajúca sa úmrtím bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského vo väzbe, si dnes prezrela kamerové záznamy z prešovského väzenského ústavu.

Na záznamoch, podľa Juraja Krúpu (OĽaNO, predseda parlamentného branno-bezpečnostného výboru ), nič neštandardné nebolo. Dodal, že komisia by tento zároveň týždeň mala navštíviť prešovskú väznicu a Nemocnicu pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.

 Z vyjadrení Krúpu je jasné, že bude k téme smrti Lučanského opätovne zvolaný výbor, pravdepodobne, budúci týždeň. Na jeho zasadnutie by mal byť pozvaný aj vyšetrovateľ alebo dozorujúci prokurátor prípadu.

 „Vzhľadom na kamerové záznamy a vzhľadom na papierové podklady, ktoré sme obdržali, tak je tam viacero nezrovnalostí, ktoré by sme si radi vysvetlili, či už v Trenčíne, alebo v prešovskej väznici,“ uviedla Denisa Saková, opozičná poslankyňa a členka strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD).

 

Viac však vzhľadom na povinnú mlčanlivosť členov komisie nešpecifikovala. Doplnila, že jednotliví príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže v Prešove a v Trenčíne by mali byť zbavení mlčanlivosti, aby mohli zodpovedať na otázky komisie. „Chceme mať celý ten obraz kompletný,“ dodala.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) zriadila komisiu, pozostávajúcu zo 17 členov, za účelom vyvrátenia pochybností o smrti Milana Lučanského. 

 
reklama


Zdroj: SITA/ fb Milan Lučanský/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Unsplash/ fb Milan LučanskýNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok