Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. jan. 2021Gejza
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
02.10.2017 16:35 Kultúra
Koncepcie obnovy pamiatok a rozvoja čitateľskej gramotnosti majú zelenú
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.10.2017 16:35 Kultúra

Koncepcie obnovy pamiatok a rozvoja čitateľskej gramotnosti majú zelenúBRATISLAVA - Vzťah detí k čítaniu a kultúre by malo pomáhať rozvíjať nové konzultačno-metodické Centrum literatúry pre mládež a podpory čítania. Zriadenie tohto centra je cieľom Koncepcie rozvoja kultúrnych a čitateľských kompetencií detí prostredníctvom kultúrnej výchovy, ktorý dnes schválila a na rokovanie vlády odporučila Rada vlády SR pre kultúru.


"Spomínané centrum by sa malo sústreďovať na odbornú, konzultačnú a metodickú oblasť, na rozvíjanie umeleckých a kreatívnych aktivít na podporu čítania, rovnako by malo využívať etablované podujatia v oblasti podpory čítania, ako aj rozvíjať medzinárodnú spoluprácu a aplikovať poznatky z problematiky rozvoja kultúry čítania zo zahraničných zdrojov,“ doplnil informácie hovorca Ministerstva kultúry SR Jozef Bednár.

 

V priestoroch ministerstva sa dnes členovia Rady vlády SR pre kultúru venovali i strategickému materiálu, zameranému na ochranu pamiatkového fondu. "V období rokov 2017-2022 tento strategický plán ráta s ďalším rozvojom obnovy kultúrnych pamiatok na Slovensku, ktoré sú nielen nenahraditeľným kultúrnym majetkom, ale aj významným prvkom ekonomického rozvoja Slovenska," priblížil Bednár materiál, ktorý bude taktiež schvaľovať vládny kabinet.

 

Bednár pripomenul, že i prostredníctvom dotačnej podpory ministerstva kultúry vytvára obnova pamiatkového fondu a jeho primerané využívanie potenciál rastu kvality života i zamestnanosti. "Je však potrebné dopracovať aj nové, ďalšie modely financovania obnovy pamiatkového fondu z verejných zdrojov tak, aby bola dlhodobo udržateľná,“ pripomenul Bednár.

 

Rada vlády pre kultúru je poradným orgánom vlády SR, ktorej predsedá minister kultúry. Vyjadruje sa k príprave a tvorbe strategických dokumentov v oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu, ktoré následne odporúča vláde na schválenie. Radu tvorí 25 členov, zastúpení sú v nej nielen členovia vlády, ale aj samospráva, odborníci z rôznych oblastí kultúry, médií, zástupcovia cirkví či neziskového sektora.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok