Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Boj s pandémiou
Boj s pandémiou
02.03.2021 08:06 Koronavirus
Koniec pandémie v tomto roku je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie nereálny
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.03.2021 08:06 Koronavirus

Koniec pandémie v tomto roku je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie nereálnyŽENEVA - Svetová zdravotnícka organizácia si myslí, že je predčasné a nereálne rozmýšľať o konci pandémie v tomto roku.


Jeden z hlavných predstaviteľov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Michael Ryan v pondelok vyhlásil, že pandémiu koronavírusu sa podľa neho nepodarí ukončiť do konca tohto kalendárneho roka.

 

 

Ryan je v čele riadenia akútnych rizík pre globálne zdravie už takmer tri desaťročia. Je výkonným riaditeľom programu zdravotných pohotovostí WHO.

 

Absolvoval lekárske vzdelanie na Írskej národnej univerzite v Galway, magister vo verejnom zdraví na University College v Dubline a špecializované školenie v oblasti kontroly prenosných chorôb v Agentúre na ochranu zdravia v Londýne a Európsky program pre výcvik intervenčnej epidemiológie.

 

Uviedol, že je „predčasné“ a „nereálne“ rozmýšľať o konci pandémie v tomto roku.

Ryan si však myslí, že nedávny nástup účinných vakcín by mohol aspoň pomôcť dramaticky znížiť počet hospitalizácií a úmrtí. „Ak budeme inteligentní, môžeme skončiť s hospitalizáciami, úmrtiami a tragédiami spojenými s touto pandémiou do konca roka,“ skonštatoval Ryan.

 Svetová zdravotnícka organizácia sa podľa jeho slov ubezpečuje, že mnohé zo schválených vakcín pravdepodobne pomáhajú obmedziť prudké šírenie koronavírusu.

 

„Ak vakcíny začnú mať vplyv nielen na počet úmrtí a hospitalizácií, ale aj na dynamiku a riziko prenosu, potom verím, že postupne začneme získavať kontrolu nad touto pandémiou,“ poznamenal Ryan.
 reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  reprofoto YouTube WHO/ UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok