Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
21. okt. 2021Uršuľa
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Ivan Korčok
Ivan Korčok
25.02.2021 10:07 Domov
Korčok bojuje za záchranu sveta, ktorý je ohrozený pandémiou a klimatickou zmenou
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.02.2021 10:07 Domov

Korčok bojuje za záchranu sveta, ktorý je ohrozený pandémiou a klimatickou zmenouOSN - Ivan Korčok vystúpil v stredu 24. februára 2021 na ministerskom stretnutí Aliancie pre multilateralizmus, ktoré sa uskutočnilo na okraj zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva.


Podľa informácií, ktoré nám poskytol tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, zasadnutie Rady OSN pre ľudské práva bolo zamerané na ochranu ľudských práv v digitálnom svete, ako aj dopady pandémie a klimatických zmien na ľudské práva s osobitným zreteľom na ženy a na prevenciu konfliktov.

 

Podľa korčoka, svet potrebuje modernizovať medzinárodné inštitúcie a nastaviť nové štandardy reagujúce na technický pokrok.

 

 

„Pandémia, klimatická kríza, prehlbujúca sa sociálna nerovnosť a ničivé konflikty si vyžadujú koordinovanú reakciu medzinárodného spoločenstva. K tomu potrebujeme funkčný multilaterálny systém, zmodernizované inštitúcie a nové medzinárodné štandardy a normy, ktoré reagujú na rozvoj nových technológií, digitalizácie a umelej inteligencie,“ uviedol minister I. Korčok vo svojom vystúpení.

 

Upozornil na to, že aj keď moderné technológie urýchľujú pokrok v mnohých oblastiach, medzinárodné spoločenstvo musí ustrážiť, aby neboli zneužívané pri porušovaní ľudských práv.

 

Slovensko na podujatí potvrdilo podporu aktivitám Aliancie pre multilateralizmus, ako aj angažovanie sa v ľudsko-právnych otázkach v spojení digitalizácie a pandemickej krízy.

 

 

Aliancia pre multilateralizmus

 

Aliancia bola iniciovaná Francúzskom a Nemeckom v roku 2019. Cieľom aliancie je ochrana multilateralizmu, podpora OSN a posilňovanie siete krajín, ktoré sú pripravené spolupracovať pri riešení globálnych problémov, vrátane boja proti nerovnosti a klimatickým zmenám.

 

Súvisiaci článok: Minister Budaj sa chce vydať cestou väčšieho využívania zelených projektovreklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ivan KorčokNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok