Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Celoplošné testovanie
Celoplošné testovanie
14.01.2021 08:19 Domov
Lekárska komora nevidí význam ani úžitok v celoplošnom testovaní
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.01.2021 08:19 Domov

Lekárska komora nevidí význam ani úžitok v celoplošnom testovaníPodľa Slovenskej lekárskej komory (SLK) nie je v celoplošnom testovaní obyvateľstva na prítomnosť koronavírusu význam ani úžitok.Lekárska komora pri plánovanom plošnom testovaní vidí skôr riziká.


Podľa Slovenskej lekárskej komory (SLK) nie je v celoplošnom testovaní obyvateľstva na prítomnosť koronavírusu význam ani úžitok. Vvjadril sa tak pre  televíziu TA3 prezident komory Marian Kollár

 

 

Lekárska komora pri plánovanom plošnom testovaní vidí skôr riziká. Najväčší problémom je personálne obsadenie zdravotníkmi. Prezident komory upozornil, že ide o hromadnú akciu, kde sa stretne na jednom mieste veľké množstvo ľudí, a tak hrozí vyššia možnosť  nákazy. Rizikom je tiež šírenie britskej mutácie koronavírusu, ktorá je oveľa infekčnejšia a pri takej hromadnej akcii, ako je celoplošné testovanie, by mohla negatívne ovplyvniť pandémiu. Aký význam by teda mali tzv. sociálne bubliny, ktoré mali byť aplikované počas sviatkov, či lockdown?

 

 

"Slovenská lekárska komora zastáva stanovisko, že testovať treba, ale len lokálne a v regiónoch s výrazne vyššou premorenosťou," uviedol jej prezident.

Lokálne cielené testovania v ohniskách podľa Kollára komora podporí.

 

 Na stretnutí s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím okrem plošného testovania preberali aj tému odškodnena pracovníkov v zdravotníctve, ktorí boli nejakým spôsobom poškodení či nastala ujma na zdraví, alebo došlo k úmrtiuuviedol šéf lekárskej komory, "Hovorili sme aj o PN-kách, ktoré by mali byť automaticky hradené 100 percentami, nie 70 až 80 percentami zo Sociálnej poisťovne," doplnil Kollár. S ministrom sa zaoberali i otázkou, čo čaká slovenské zdravotníctvo po pandémii.

 reklama


Zdroj: SITA/ Fb Ministerstvo zdravotníctva/ web Nove zámky/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ministerstvo zdravotníctvaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok