Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Jeden z kľúčových investičných projektov Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013 Kasárne Kulturpark počas dokončovacích prác pred odovzdaním budov do užívania
Jeden z kľúčových investičných projektov Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013 Kasárne Kulturpark počas dokončovacích prác pred odovzdaním budov do užívania
15.09.2013 13:08 Domov
Košice sa stanú Európskym hlavným mestom kultúry života
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.09.2013 13:08 Domov

Košice sa stanú Európskym hlavným mestom kultúry životaKOŠICE - Organizátori Národného pochodu za život pre 50 000 účastníkov pripravili bohatý program.


Košice sa 21. a 22. septembra stanú Európskym hlavným mestom kultúry života. „Už počas týždňa pred podujatím budú Košice žiť kultúrou života, kedy organizátori chystajú niekoľko zaujímavých podujatí ako napríklad oblapenie Ústavného súdu či Akciu KILO zameranú na pomoc matkám v núdzi,“ informoval hovorca Národného pochodu za život  Tomáš Kováčik.

V piatok 20. septembra o 18:00 začne program Národného pochodu za život ekumenickou bohoslužbou v evanjelickom chráme na Mlynskej ulici v Košiciach ako poďakovanie Bohu za dar ľudského života. Program bude pokračovať v sobotu poobede od 13:00 workshopmi na rôzne prolife témy. Medzi najzaujímavejšie budú určite patriť - Čakáš nečakané dieťa?, konkrétna pomoc tehotným ženám v núdzi. Ďalšími témami sú  Ako rešpektovať ľudskú dôstojnosť až do konca – paliatívna starostlivosť, Prirodzený prístup k plodnosti v gynekológii a pôrodníctve a ďalšie. Večer budú v Infinity aréne svedectvá a svätá omša za prítomnosti viacerých biskupov. Nasleduje koncert kapiel Kerygma, Milenky band a eSPé venovaný nenarodeným deťom.

V nedeľu dopoludnia od deviatej budú v 16 kostoloch celebrovať štyria gréckokokatolícki a 12 rímskokatolícki biskupi omše s pro-life úmyslami a za Národný pochod za život. Počet celebrujúcich biskupov bude košickým historickým rekordom. Medzi cirkvami, ktoré podporujú pochod, sú Rímskokatolícka cirkev, Gréckokatolícka cirkev, Cirkev Bratská, ako aj Ekumenické spoločenstvo na území mesta Košice.

Od 11:00 do 16:00 pripravia skauti Skautské mestečko s atrakciami pre deti na Hlavnej ulici pri Urbanovej veži. Od 12:30 sa začnú ľudia zhromažďovať pred hlavným pódiom na Hlavnej ulici, na ktorom vystúpia rečníci z oblasti verejného života, kultúry, cirkvi, politiky na Slovensku i v zahraničí. Hudobný program zabezpečí skupina Komajota a ďalšie skupiny.

Národný pochod za život začne o 14:30. Účastníci pôjdu po trase Hlavná – Alžbetina - Šrobárova – Kuzmányho – Strojárenská – Námestie  Maratónu mieru - Hlavná. O 16:30 sa účastníci pochodu vrátia k pódiu na Hlavnej a vypočujú si Manifest Národného pochodu za život.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok