Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Očkovanie seniorov
Očkovanie seniorov
19.01.2021 15:39 Domov
Košice začali pilotné očkovanie klientov zariadení sociálnych služieb
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.01.2021 15:39 Domov

Košice začali pilotné očkovanie klientov zariadení sociálnych služiebV zariadení sociálnych služieb Via Lux v košickej mestskej časti Barca sa v utorok uskutočnilo pilotné očkovanie proti COVID-19. Vakcínu od výrobcu Pfizer dostalo 346 ľudí.


 

V zariadení sociálnych služieb Via Lux v košickej mestskej časti Barca sa v utorok uskutočnilo pilotné očkovanie proti COVID-19. Očkovanie pripravilo ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura v Košiciach a Košickým samosprávnym krajom. 

 


Vakcínu od výrobcu Pfizer dostalo 346 ľudí. Okrem 100 zamestnancov a 232 klientov Via Lux v Barci aj dvaja klienti a 12 zamestnancov ďalšieho župného zariadenia Regina v Kráľovciach (okres Košice - okolie).

 

„Teší ma, že naši klienti zariadení sociálnych služieb sú prví na východe Slovenska, ktorí dostali možnosť zaočkovať sa proti COVID-19. Som presvedčený, že práve očkovanie je jediná cesta ako zvládnuť pandémiu. Práve v týchto zariadeniach poskytujeme služby najzraniteľnejšej skupine obyvateľov, ktorú ohrozuje vírus, v mnohých prípadoch ide o ľudí s podlomeným zdravím. Očkovanie priamo v zariadení výrazne zjednoduší logistiku vakcinácie našich zamestnancov a klientov,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Vakcináciu zabezpečovali tri trojčlenné očkovacie tímy, ktoré tvorili lekár z očkovacieho centra a zdravotná sestra aj administratívna pracovníčka zo zariadenia Via Lux.

 

„Oceňujem našich zamestnancov, že promptne vytvorili tento profesionálny vakcinačný tím, ktorý priamo v domovoch sociálnych služieb zaočkuje aj imobilných klientov a poskytne im väčšiu istotu a nádej odolávať tejto nákaze,“ uviedol generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Vladimír Grešš.

 


Očkovanie prostredníctvom mobilnej očkovacej jednotky bude pokračovať aj v ďalších zariadeniach. Vo štvrtok 21. januára bude zaočkovaných 207 zamestnancov a klientov špecializovaného zariadenia a zariadenia pre seniorov Arcus v Košiciach a 26. januára dostane prvú dávku vakcíny 140 zamestnancov a klientov DSS Lúč v Šemši.reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb LUX, n.o. Košice zariadenie sociálnych služieb/ Fb Ružinovský domov seniorovNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok