Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. sep. 2021Eugénia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
V Košiciach postavili 32 metrové ruské kolo.
V Košiciach postavili 32 metrové ruské kolo.
05.12.2019 13:12 Zaujímavosti
Košické rozprávkové Vianoce prekvapia novinkami
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.12.2019 13:12 Zaujímavosti

Košické rozprávkové Vianoce prekvapia novinkamiNa východe Slovenska oficiálne začínajú Košické rozprávkové Vianoce. Najnovšou atrakciou je obrovské ruské koleso, ktoré môže konkurovať aj zahraničným kolotočom.


Košické oko, 32 metrov vysoké ruské kolo, sa nachádza na Hlavnej ulici. Spustia ho už dnes počas oficiálneho otvorenia Košických rozprávkových Vianoc. "Stavba ruského kola trvala štyri dni a v prevádzke bude do 6. januára budúceho roka," uviedol Fabian.

 

Bezpečnostné opatrenia
Bezpečnosť a funkčnosť ruského kola potvrdzuje aj jeho nová revízna správa spred mesiaca. V spolupráci s košickou mestskou políciou budú okolo kolesa umiestnené zábrany, ktoré zabezpečia, aby sa do priestoru v blízkosti atrakcie nemohli dostať autá a nebola tak ohrozená prevádzka ani bezpečnosť ľudí na ruskom kole. Rovnako prevádzkovateľ súhlasil s obmedzením hlučnosti a s prispôsobením atrakcie celkovému dizajnu Košických rozprávkových Vianoc.
 

 

Partnerské príspevky poputujú charite

Časť partnerských príspevkov na charitatívnu zbierku Primátorský punč, ktorá každoročne pomáha ľuďom v núdzi. Ide o tradičnú charitatívnu akciu, ktorá pravidelne prebieha vrámci Košických rozprávkových Vianoc. Výťažok sa v tomto roku rovným dielom rozdelí medzi Arcidiecéznu charitu Košice, Vysokošpecializovaný odborný ústav geriatrický sv. Lukáša v Košiciach, DOMKO - Domov sociálnych služieb v Košiciach a ETP Slovensko. 

 

 

Novinky na Košických rozprávkových Vianociach

"Už pred rokom som sa vyjadril, že Košické rozprávkové Vianoce potrebujú po 25 rokoch nový impulz. Z tohto dôvodu sme pripravili viacero noviniek. Budeme viac dbať na čistotu, poriadok alebo bezpečnosť návštevníkov, no pribudnú nám aj viaceré atrakcie ako ruské kolo alebo verejné klzisko v Mestskom parku, ktoré už onedlho takisto plánujeme otvoriť," uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

 

 

Cena vstupného

Vďaka príspevkom partnerov sa podarilo znížiť cenu vstupného pre návštevníkov Košických rozprávkových Vianoc na 4 eurá za jednu jazdu. Deti do 5 rokov sa odvezú zadarmo, rodinné vstupné pre 4 osoby bude za zvýhodnenú cenu 15 eur. Navyše sa budú počas podujatia konať súťaže o jazdy zadarmo. Jedna jazda potrvá približne 5 minút. V kabínkach ruského kola sa dokáže odviezť až 144 osôb.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky Gabriela Nagyová

Foto:  Košice DnesNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok