Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. jan. 2021Bohdana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.11.2016 14:02 Ekonomika
Kováci vylúčili zo zväzu bývalé vedenie ZO OZ KOVO Volkswagen Slovakia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.11.2016 14:02 Ekonomika

Kováci vylúčili zo zväzu bývalé vedenie ZO OZ KOVO Volkswagen SlovakiaŽILINA - Rada Odborového zväzu (OZ) KOVO rozhodla na dnešnom rokovaní v Žiline o vylúčení bývalého predsedu základnej organizácie (ZO) OZ KOVO Volkswagen Slovakia (VW SK) Zoroslava Smolinského a aj bývalej podpredsedníčky základnej organizácie Jolany Julkeovej z OZ KOVO. Na tlačovej konferencii o tom dnes v Žiline informoval predseda Rady OZ KOVO Emil Machyna.


"Konajú v rozpore s princípmi, na ktorých je OZ KOVO založený. A nemôžeme dovoliť, aby ktokoľvek akýmkoľvek spôsobom poškodzoval takto flagrantne meno OZ KOVO a konal v rozpore s jeho záujmami. To bol dôvod. A preto Rada rozhodla jednoznačne, nikto sa nezdržal a nikto nebol proti. Všetci hlasovali za to, aby títo ľudia už neboli ďalej členmi OZ KOVO," povedal Machyna.

 

Zdôraznil, že cieľom OZ KOVO je zastupovať zamestnancov, aby mali dobré pracovné podmienky, korektné vzťahy so zamestnávateľom a slušné mzdy. "Čo sa týka konsolidácie ZO v bratislavskej automobilke, chceme dať všetkým zamestnancom možnosť rozhodnúť sa. Nikoho nebudeme nútiť k členstvu. Oficiálne prijímať odhlášky z OZ KOVO môže likvidátor a ten dostal do dnešného dňa iba desať odhlášok. Zatiaľ členov máme a uvidíme, ako sa budú správať. Ak vstúpili do novej organizácie, majú na to plné právo. Nikomu brániť nebudeme. Ale zároveň môžu byť aj v KOVO. To je na ich rozhodnutí. Pokiaľ dostaneme odhlášky, nemôžeme ísť proti záujmom člena a budeme to plne rešpektovať," dodal Machyna.

 

Podpredsedníčka Rady OZ KOVO Monika Benedeková doplnila, že v základnej organizácii bratislavskej automobilky sa snažili stabilizovať situáciu. "Poverili sme ľudí, ktorí budú ďalej pracovať pre našich členov. Vývoj ukáže, na koho strane je pravda. Potrebujeme urobiť za tým celým hrubú čiaru. Aj preto nám dáva dnešné rozhodnutie Rady o vylúčení niektorých členov OZ KOVO možnosť urobiť reštart. Vzhľadom na to, že nemôžeme tolerovať, aby ľudia, ktorí verejne poškodzujú dobré meno OZ KOVO a konajú v rozpore s jeho záujmami, boli naďalej jeho členmi," podotkla Benedeková.

 

OZ KOVO rozhodol 11. októbra o likvidácii základnej odborovej organizácie vo VW SK. Dôvodom má byť porušenie stanov, keď odbory vylúčili jedného svojho člena. Je ním neúspešný protikandidát Zoroslava Smolinského v májových voľbách podporovaný Machynom Koloman Kraslan. Smolinský za tým vidí mocenskú ambíciu vedenia zväzu ovládnuť ich odborovú organizáciu a snahu zmocniť sa jej majetku, ktorý presahuje milión eur. O tom, čo sa s ním stane po jej zániku, rozhodne súd.

 

OZ KOVO tvrdí, že Smolinský spoločne s výborom sústavne porušoval stanovy zväzu, zavádzal jeho orgány a nerešpektoval ani ich rozhodnutia. Podal naňho trestné oznámenie pre zavádzajúce, osočujúce a nepravdivé vyhlásenia na adresu zväzu a Machynu. Účtovných dokumentov, ku ktorým sa nevie dostať, sa bude domáhať súdnou cestou. Smolinský založil v automobilke VW Slovakia Moderné odbory Volkswagen, ktoré majú už viac ako 7300 členov a OZ KOVO podľa neho prišiel doteraz celkovo o vyše 8100 odborárov.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok