Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Minister zdravotníctva Marek Krajčí
Minister zdravotníctva Marek Krajčí
27.01.2021 12:26 Domov
Krajčí povolil neregistrovaný liek Ivermectin na pomoc v boji proti koronavírusu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.01.2021 12:26 Domov

Krajčí povolil neregistrovaný liek Ivermectin na pomoc v boji proti koronavírusuLiek Ivermectin je antiparazitikum, ktoré má veľmi silné antivírusové a protizápalové vlastnosti pri COVID-19. Na Slovensku už je povolené, zatiaľ na pol roka.


Lekári na Slovensku už majú povolený nový liek na na pomoc v boji proti ochoreniu COVID-19. Minister zdravotníctva Marek Krajčí udelil povolenie pre neregistrovaný liek Ivermectin zatiaľ na pol roka.

 


Ivermectin je v podstate antiparazitikum, ktoré má veľmi silné antivírusové a protizápalové vlastnosti pri COVID-19.  Zuzana Eliášová informovala, že toto tvrdenie podporuje narastajúci počet štúdií, ktoré poukazujú na jeho účinnosť nielen v rámci in-vitro a zvieracích modelov, ale aj v mnohých klinických podaniach z centier a krajín z celého sveta.

 

„Liek sa bude podávať ako súčasť ďalšej liečby. Je už registrovaný vo viacerých krajinách, napríklad vo Francúzsku, USA, Švédsku a Nórsku,“ dodala Eliášová.

 

Na Ministerstvo zdravotníctva bola 26. januára doručená žiadosť hlavného odborníka pre infektológiu ministerstva Ivana Schrétera o skupinové povolenie neregistrovaného lieku Ivermectin pre potreby zdravotníckych zariadení v Slovenskej republike. Hlavnou indikáciou Ivermectinu je profylaxia a liečba pacientov s COVID-19. Liek bude dostupný okrem nemocníc aj v lekárňach na lekársky predpis.
 reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Marek KrajčíNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok