Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. jan. 2021Drahomíra
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračný záber písania na starom písacom stroji.
Ilustračný záber písania na starom písacom stroji.
04.12.2020 09:38 Domov
Kto vymýšľa tajné názvy policajných záťahov? Môže sa pridať aj verejnosť?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.12.2020 09:38 Domov

Kto vymýšľa tajné názvy policajných záťahov? Môže sa pridať aj verejnosť?



Túto otázku si kladú mnohí ľudia, ktorých pri čítaní článkov zaskočí, akú kreativitu majú tvorcovia krycích názvov akcií.


Ostatne to boli Božie mlyny, Judáš či Očistec. Pretým záťahy na súdoch s názvami Búrka či Víchrica. Polícia na sociálnej sieti ozrejmila, ako tieto názvy vznikajú, resp. kto ich vymýšľa. Priznali, že mnohí sa na to neustále pýtajú. Dokonca aj na to, či ich v budúcnosti nemôžu vymýšľať bežní ľudia.

 

 

Podľa polície však nie je úlohou vytvoriť názov, ktorý sa dobre mediálne predá, ale názov, ktorý umožní šifrovanie operácie. „Názov akcie by mal byť zrozumiteľný pre okruh policajtov, ktorí na nej pracujú. Zároveň nemôže odkrývať zameranie akcie a nemôže byť vulgárny,“ vysvetlila polícia na sociálnej sieti.

 

V žiadnom prípade sa však z názvu nesmie nikto dozvedieť o čo by mohlo ísť. „Názov môže vystihovať podstatu akcie, charakteristiku zainteresovaných osôb, situácie ktorej sa týka alebo môže byť úplne "od veci". Je to individuálne a pravidlá v podstate neexistujú,“ vysvetlili strážcovia poriadku a zákonnosti.

 

A napokon je tu odpoveď pre mnohých čitateľov, ktorí si kladú otázku, kto je tým kreatívcom. Pretože mnohí by si vedeli predstaviť, že by ich takáto pomoc polícii bavila, dokonca, že by v tom boli dobrí. „Názvy akcií si určujú operatívni pracovníci, aby v predprípravnom ale aj prípravnom konaní, až do momentu zverejnenia informácií o akcii pre verejnosť, kryl ich zámer pred nepovolanými osobami,“ dodala s tým, že verejnosť nemôže pomáhať v ich kreativite, „pretože sa do jej zverejnenia nedozvie o jej existencii“.

 



reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash/YouTube/Facebook



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok