Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. máj. 2022Zina
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vystúpenie ZTP detí
Vystúpenie ZTP detí
19.03.2021 12:56 Kultúra
Kultúrne aktívne môžu byť i osoby so zdravotným postihnutím. Ministerstvo zverejnilo výzvu na ich podporu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.03.2021 12:56 Kultúra

Kultúrne aktívne môžu byť i osoby so zdravotným postihnutím. Ministerstvo zverejnilo výzvu na ich podporuBRATISLAVA – Ministerstvo kultúry zverejnilo výzvu na podporu projektov zameraných na kultúrne aktivity osôb so zdravotným postihnutím alebo inak znevýhodnených skupín obyvateľstva.


Ministerstvo v rámci výzvy a podpory vyčlenilo finančné prostriedky vo výške 1 200 000 Eur. Termín uzávierky predkladania žiadostí je 23. apríla. 

 Sú vítané projekty zamerané na kultúrne aktivity týchto osôb a skupín s dôrazom napríklad na podporu rovnosti príležitostí, integrácie do spoločnosti, diskriminácie či rasizmu.

 

 

Projekty možno predkladať v podprograme Živá kultúra a jej sprístupňovanie, Vydavateľská a publikačná činnosť a Periodická tlač (noviny a časopisy). Ďalej v podprograme Neformálne vzdelávanie a výskum či Fyzická debarierizácia.

 

Na čo je program zameraný?
Program je zameraný na podporu kultúrnych aktivít osôb so zdravotným postihnutím, vrátane osôb so psychickými ochoreniami a ochrany duševného zdravia, seniorov, detí a mládeže ohrozených chudobou a sociálnym vylúčením.

 

Cieľom programu je aj podpora kultúrnych aktivít zameraných na posilnenie rodinnej súdržnosti, kultúrnej integrácie migrantov či kultúry dospelých osôb ohrozených chudobou a sociálnych vylúčením. 

 

Prečítajte si tiež: Na školstvo pôjde z Plánu obnovy 800 miliónov eur, Gröhling hovorí o celkovej modernizáciireklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok