Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. okt. 2021Kristián
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vystúpenie ZTP detí
Vystúpenie ZTP detí
19.03.2021 12:56 Kultúra
Kultúrne aktívne môžu byť i osoby so zdravotným postihnutím. Ministerstvo zverejnilo výzvu na ich podporu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.03.2021 12:56 Kultúra

Kultúrne aktívne môžu byť i osoby so zdravotným postihnutím. Ministerstvo zverejnilo výzvu na ich podporuBRATISLAVA – Ministerstvo kultúry zverejnilo výzvu na podporu projektov zameraných na kultúrne aktivity osôb so zdravotným postihnutím alebo inak znevýhodnených skupín obyvateľstva.


Ministerstvo v rámci výzvy a podpory vyčlenilo finančné prostriedky vo výške 1 200 000 Eur. Termín uzávierky predkladania žiadostí je 23. apríla. 

 Sú vítané projekty zamerané na kultúrne aktivity týchto osôb a skupín s dôrazom napríklad na podporu rovnosti príležitostí, integrácie do spoločnosti, diskriminácie či rasizmu.

 

 

Projekty možno predkladať v podprograme Živá kultúra a jej sprístupňovanie, Vydavateľská a publikačná činnosť a Periodická tlač (noviny a časopisy). Ďalej v podprograme Neformálne vzdelávanie a výskum či Fyzická debarierizácia.

 

Na čo je program zameraný?
Program je zameraný na podporu kultúrnych aktivít osôb so zdravotným postihnutím, vrátane osôb so psychickými ochoreniami a ochrany duševného zdravia, seniorov, detí a mládeže ohrozených chudobou a sociálnym vylúčením.

 

Cieľom programu je aj podpora kultúrnych aktivít zameraných na posilnenie rodinnej súdržnosti, kultúrnej integrácie migrantov či kultúry dospelých osôb ohrozených chudobou a sociálnych vylúčením. 

 

Prečítajte si tiež: Na školstvo pôjde z Plánu obnovy 800 miliónov eur, Gröhling hovorí o celkovej modernizáciireklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok