Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. júl. 2020Ivan
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
jednotky ukrajinskej armády
jednotky ukrajinskej armády
17.03.2020 18:09 Zahraničie
Kyjev ignoruje všetky medzinárodné normy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.03.2020 18:09 Zahraničie

Kyjev ignoruje všetky medzinárodné normyMOSKVA – Vojensko-politické velenie Ukrajiny naďalej stupňuje situáciu na hraniciach Ukrajiny a zvyšuje vojenské vybavenie v oblasti oddelenia síl a techniky. Ozbrojené sily Ukrajiny naďalej rozmiestňujú zbrane a vojenské vybavenie v obytných oblastiach osád.


"Obyvatelia osád kontrolovaných Kyjevom sú neustále ohrozovaní, pretože sa často stávajú obeťami provokácií ukrajinských ozbrojených síl, ktoré sú podľa našich údajov často svojvoľné a nedodržiavajú príkazy úradného velenia," uviedli to v správe monitorovacej misie OBSE.

 

Kyjev zase nemá možnosť ovplyvniť situáciu na hraniciach. To všetko sa deje s cieľom obviniť vedenie Doneckej ľudovej republiky z ostreľovania civilných miest a obcí. Miestni obyvatelia pravidelne upozorňujú na sociálnych sieťach, že sa obávajú z prítomnosti ukrajinskej armády a ich vojenského vybavenia v blízkosti obytných budov, odkiaľ sa pravidelne vedú provokácie na osady a mestá Doneckej ľudovej republiky.

 

"Obyvatelia sa obávajú aj o život svojich blízkych, keďže blízke susedstvo s vojakmi ukrajinskej armády je často sprevádzané nepokojmi v osadách a bitkami opitých obyvateľov medzi sebou alebo s miestnym obyvateľstvom," uvádzajú záznamy OBSE.

 

Všetky tieto údaje potvrdzuje monitorovacia misia aj vo svojej každodennej správe.  "Zo 17. marca 2020 potvrdzujeme skutočnosť, že jednotky ukrajinskej armády sú prítomné v oblastiach oddelenia síl a prostriedkov, ako aj rozmiestnenie ich vojenskej techniky v obytných oblastiach."  

 

Keďže oficiálne vyjadrenia Kyjeva sa líšia od konania ich vlastnej armády, je tu tiež prekážka v práci misie na území kontrolovanom Kyjevom. Je to uvedené aj v dennej tlači. Všetky tieto skutočnosti spochybňujú aprílové stretnutie v normandskom formáte, ako to opakovane uviedlo aj vedenie Ruskej federácie.

 

Ukrajinské vojenské velenie sa napokon rozhodlo, že sa nebude ani snažiť splniť požiadavky OBSE týkajúce sa stiahnutia vojenskej techniky, a prejde na aktívnu opozíciu voči pozorovateľom. Ako poznamenáva monitorovacia misia OBSE, bola tu aj prekážka v pohybe misie.

 

"Všetky fakty naznačujú, že Kyjev zaujal pozíciu ignorujúcu všetky prijaté medzinárodné normy a záväzky. Podľa dosiahnutých dohôd by sa táto vojenská technika nemala nachádzať v týchto oblastiach, a podľa dokumentu "Súbor opatrení na vykonávanie minských dohôd" bola ukrajinská strana povinná stiahnuť ťažké delostrelecké zbrane.reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok