Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. jan. 2021Miloš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zo zoznamu psychotropných látok by sa mala vylúčiť látka cannabidiol
Zo zoznamu psychotropných látok by sa mala vylúčiť látka cannabidiol
02.12.2020 09:18 Relax
Látka cannabidiol vypadne zo zoznamu psychotropných látok. Sme jedinou krajinou v EÚ, kde nie je povolená
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.12.2020 09:18 Relax

Látka cannabidiol vypadne zo zoznamu psychotropných látok. Sme jedinou krajinou v EÚ, kde nie je povolenáBRATISLAVA - Zo zoznamu psychotropných látok by sa mala vylúčiť látka cannabidiol (CBD).


Vyplýva to z návrhu novely zákona o omamných a psychotropných látkach a prípravkoch, ktorý v stredu schválila vláda. Rezort zdravotníctva v materiáli pripomenul, že látka cannabidiol nie je uvedená v dohovoroch OSN a Slovensko je jediným členským štátom Európskej únie, ktorý ju považuje za psychotropnú látku.

 

Zlepší sa podnikateľské prostredie

Zoznam by sa mal tiež doplniť o dve omamné látky I. skupiny, sedem psychotropných látok I. skupiny a dve psychotropné látky III. skupiny. Novela by mala mať pozitívny vplyv na podnikateľské prostredie, najmä pre držiteľov povolenia na zaobchádzanie s omamnými a psychotropnými látkami

 

 

"O túto sumu sa znížia príjmy Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave, a tým sa zakladá negatívny vplyv na rozpočet verejnej správy," uviedlo v návrhu novely ministerstvo zdravotníctva.

 

Prečítajte si tiež: Boli by ste za alebo proti dekriminalizácii marihuany? Vláda v tom má jasno!

 

Zvýši sa zamestnanosť
Vyradenie CBD zo skupiny psychotropných látok by tiež malo mať pozitívny vplyv na podnikateľské prostredie v kozmetickom priemysle. Sekundárne by sa mala podľa rezortu zvýšiť zamestnanosť, keďže látka cannabidiol sa používa v kozmetickom priemysle a výrobky s ich obsahom nebudú zaradené medzi kontrolované látky

 

Tým by sa malo zjednodušiť ich uvádzanie na trh, výroba, distribúcia a predaj. Novela by tiež mala umožniť pružnejšie trestno-právne postihovať nezákonnú činnosť subjektov zameraných na nezákonnú výrobu a predaj omamných látok a psychotropných látok.

 reklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok