Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. júl. 2020Kamil
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Z medicínskeho hľadiska to nebolo možné, ale stalo sa to.
Z medicínskeho hľadiska to nebolo možné, ale stalo sa to.
29.05.2020 06:16 Zaujímavosti
Lekári to s nimi vzdali, ale Boh mal iný názor
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.05.2020 06:16 Zaujímavosti

Lekári to s nimi vzdali, ale Boh mal iný názorKedy do pohára trpezlivosti a znesiteľnosti dopadne tá povestná posledná kvapka?


Nie je to ťažké
Nie je ťažké si to predstaviť, pretože raz či dvakrát to vtrhne ako hurikán do každého života. Pozná sa to tak, že dôvodov proti je oveľa viac ako tých, čo by boli v pozitívnej opozícii a hovorili by v prospech áno namiesto nie.

 

 

Deje sa to, keď sila nie a nie predrať sa, keď je unavené nielen telo, ale aj duša. Fyzická vyčerpanosť sa dá dospať, dá sa vyležať a presnívať v hodinách ničnerobenia. Ale tá vnútorná, to je niečo iné. Taká má v sebe zmiešaný hnev, sklamanie, smútok a chýba dôvera v čokoľvek a kohokoľvek. Aké povzbudzujúce je vedieť, že boj sa vyhrá a že to tak ostať nemusí. Ani vtedy, keď si lekár myslí opak.

 

Nechcené dedičstvo
Žena vyrastala s obavou. Predošlá generácia sa totiž potýkala s ťažkosťami otehotnieť. Trpela tým jej stará mama a aj jej matka. Vystavala si okolo seba pevnosť strachu a nedovolila nikomu a ničomu, aby sa cez ňu čo i len pokúsilo prebúrať. Vydala sa a začala sa aktívne usilovať o dieťa. Nevychádzalo to ani tak, ani tak. Absolvovala aj liečenie, lekár jej napokon oznámil, že je neplodná.

 

 

Ona sa s tým však nemohla zmieriť, príliš ju to ťahalo k materstvu, a tak sa utiekala k Bohu. Spoznávala kúsok po kúsku Bibliu a aj to, akú moc v sebe má jednotlivý verš. Prehlasovala, že hoci veda skončila, Boh má východisko. Verila, že sa o ňu postará. A ako to dopadlo? Rodina sa rozrástla nielen o jedno, ale o dve deti. Ani lekár tomu nerozumel.

 

Pár týždňov
Žila v usporiadanej rodine. Bola šťastná a rozvíjala vzťah s Bohom. Neočakávane sa jej oznámila krutá diagnóza. Má vraj nádor a to veľmi agresívny. Ona i jej najbližší by sa mali pripraviť na najhoršie. Dýchať bude nanajvýš dva týždne, viac času rozhodne nemá.
Žena chradla, jej telo bolo čoraz slabšie a slabšie, aj hlas jej stíchol. Napriek tomu vzala ten posledný kúsok odhodlania, ktorý jej choroba nestihla vziať a vo viere nahlas i v duchu prehovárala zdravie. Robila tak v mene Boha, cítila, že jej príbeh ešte nie je v cieli. Medicína to nazýva zázrak a je to pravda. Nezomrela, tumor stratil nadvládu a žena vďačí Bohu za záchranu.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok