Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Spoločnosti Eli Lilly vyvinula liek, ktorý má výrazne znižovať riziko nákazy
Spoločnosti Eli Lilly vyvinula liek, ktorý má výrazne znižovať riziko nákazy
22.01.2021 08:22 Zahraničie
Liek na koronavírus od Eli Lilly znižuje riziko nákazy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.01.2021 08:22 Zahraničie

Liek na koronavírus od Eli Lilly znižuje riziko nákazyEli Lilly patrí k naväčším farmaceutickým firmám na svete. Liek s názvom Bamlanivimab podľa štúdií výrazne znižuje riziko nákazy koronavírusom.


Eli Lilly je nadnárodná americká farmaceutická spoločnosť, ktorú založil v roku 1876 farmaceut Eli Lilly v Indianapolise. V roku 2013 zamestnávala celosvetovo 38 000 ľudí, zastúpenie mala v 125 krajinách a lieky dodává do 143 krajín. Patrí k naväčším farmaceutickým firmám na svete. Ide o liek s názvom Bamlanivimab.

 

 

 

Spolonosť tvrdí, že jej liek proti koronavírusu zásadne znižuje riziko nákazy v domovoch sociálnych služieb a iných zariadeniach dlhodobej starostlivosti. Odvoláva sa na výsledok štúdie, ktorú realizoval Národný zdravotnícky inštitút na vzorke tisíc osôb. Obyvatelia a zamestnanci sociálnych služieb, ktorí užili liek čelia o 57 percent menšiemu riziku nákazy než tí, ktorí ho neprijali.

 

 

Medzi samotnými zamestnancami má byť hrozba ochorenia na COVID-19 nižšia až o 80 percent. Úrady v USA minulý rok povolili užitie lieku na báze protilátok v prípadoch, keď si ľahký až mierny priebeh ochorenia nevyžaduje hospitalizáciu.

 reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  SITA/ Web LillyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok