Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
18.01.2021 13:48 Domov
Lipšic vie, čo bude pri voľbe prokurátora použité proti nemu, no pozná aj jeho silné stránky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.01.2021 13:48 Domov

Lipšic vie, čo bude pri voľbe prokurátora použité proti nemu, no pozná aj jeho silné stránkyBRATISLAVA - Daniel Lipšic spolu s kolegami zastupoval veľkú časť najvýznamnejších trestných káuz.


Známy advokát Daniel Lipšic si myslí, že jeho prechádzajúca činnosť vo verejnom živote bude pri voľbe špeciálneho prokurátora použitá proti nemu. Pozitívum však vidí v tom, že jeho manažérska skúsenosť z orgánov verejnej moci a skúsenosti zo súkromného sektora môže byť jeho veľkou výhodou. Uvádza to tak vo svojom motivačnom liste, ktorý je súčasťou návrhu na kandidatúru do funkcie špeciálneho prokurátora na ÚŠP.

 

Vyjadrila sa aj Právnická fakulta 
K Lipšicovej politickej minulosti sa vyjadrila aj Právnická fakulta Univerzity Komenského, ktorá ho do funkcie navrhla. Na tejto univerzite absolvoval štúdium v rokoch 1991 až 1996. „Dekan PraF UK sa na to doktora Lipšica otvorene spýtal a jeho odpoveď bola, že nikdy žiadnu pozíciu, v ktorej bol, nezneužíval na ochranu vinníkov ani na likvidáciu nevinných, bez ohľadu na to, či to boli jeho spojenci, alebo súperi. A toto tvrdenie doktora Lipšica považujeme za pravdivé,“ uvádza sa v návrhu UK. Jeho profesionálna činnosť je všeobecne známa v odborných kruhoch aj u laickej verejnosti.

 

PRVÝ PRÁVOPLATNÝ ROZSUDOK: KOČNER 19 ROKOV, RUSKO 19 ROKOV V máji 2018 sme podávali trestné oznámenie za antedatované...

Uverejnil používateľ Daniel Lipšic Utorok 12. januára 2021


V roku 2017 mal podmienečný trest

Okresný súd Bratislava III v roku 2017 odsúdil Lipšica na podmienečný trest tri roky v prípade dopravnej nehody na Vajnorskej ulici v Bratislave. Podľa univerzity odsúdenie za nedbanlivostný trestný čin v doprave nediskvalifikuje žiadneho človeka zo žiadnej časti verejného života.

 

ROZHODOL SOM SA KANDIDOVAŤ NA FUNKCIU ŠPECIÁLNEHO PROKURÁTORA Koncom minulého týždňa vyhlásil predseda parlamentu voľbu...

Uverejnil používateľ Daniel Lipšic Streda 16. decembra 2020

 

Lipšic v motivačnom liste napísal, že Slovensko v súčasnosti prechádza dynamickým vývojom v oblasti presadzovania práva a spravodlivosti. „Po úkladnej vražde Jána Kuciaka vo februári 2018 sa začala odhaľovať zločinecká a korupčná sieť siahajúca do vrcholných pozícii polície, prokuratúry, súdnictva a politiky,“ uvádza. Za potrebné považuje aj obsadenie uvoľnených miest na ÚŠP a celkové posilnenie tímu ÚŠP. Zdôraznil, že v súčasnosti je historická šanca vrátiť ľuďom vieru v zákon a spravodlivosť, pričom ÚŠP v tomto procese zohráva kľúčovú úlohu.

 

Vzdelanie
Daniel Lipšic absolvoval štúdium práva na PraF UK v rokoch 1991 až 1996 a v roku 2000 získal titul LL.M. v rámci postgraduálneho štúdia na Harvard Law School v americkom Cambridge. Vo vláde Mikuláša Dzurindu v rokoch 2002 až 2006 pôsobil ako podpredseda vlády SR a minister spravodlivosti. V rokoch 2006 až 2010 bol poslancom Národnej rady SR a vo vláde Ivety Radičovej v rokoch 2010 až 2012 zastával funkciu ministra vnútra SR. Po dopravnej nehode v roku 2016 sa vzdal poslaneckého mandátu. Odvtedy pôsobí ako advokát a zastupuje napríklad rodinu Kuciakovcov v prípade vraždy ich syna a jeho snúbenice. Zastupoval aj televíziu Markíza v prípade miliónových televíznych zmeniek.reklama


Zdroj: SITA/Netky Miloš Cíbik

Foto:  Daniel Lipšic FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok