Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. okt. 2020Sergej
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
16.07.2018 11:49 Ekonomika
Ľudia v 3. pilieri majú byť pred dôchodkom lepšie informovaní o poberaní úspor
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.07.2018 11:49 Ekonomika

Ľudia v 3. pilieri majú byť pred dôchodkom lepšie informovaní o poberaní úsporBRATISLAVA - Ľudia v treťom pilieri, ktorí majú blízko do dôchodku, by mali byť lepšie informovaní o dávkach z doplnkového dôchodkového sporenia. Budú si tak môcť finančne naplánovať svoj odchod do dôchodku. Počíta s tým opatrenie ministerstva práce, ktoré zverejnilo na legislatívno-právnom portáli Slov-lex.


Doplnkové dôchodkové spoločnosti by mali začať zasielať tieto informácie od začiatku budúceho roka. "Účastníci tretieho piliera blížiaci sa k dosiahnutiu dôchodkového veku budú pomocou informácie o dávkach z doplnkového dôchodkového sporenia upozornení na skutočnosť, že sa blížia k dosiahnutiu veku potrebného na splnenie podmienok vyplácania doplnkového starobného dôchodku, na možnosti poberania jednotlivých dávok, na výšku aktuálne nasporenej sumy na ich osobnom účte účastníka, ako aj na možnosti požiadania o dávku z doplnkového dôchodkového sporenia," vysvetlil rezort práce.

 

Ministerstvo očakáva, že vďaka tomuto kroku bude takýto sporiteľ lepšie a adresnejšie informovaný o všetkých možnostiach vyplácania dávok zo systému doplnkového dôchodkového sporenia a bude si tak môcť lepšie finančne naplánovať odchod do dôchodku. "Informácia o dávkach bude ďalej zverejnená na webovom sídle každej doplnkovej dôchodkovej spoločnosti a môže tak prispieť k lepšej informovanosti u všetkých účastníkov doplnkového dôchodkového sporenia," priblížilo ministerstvo.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok