Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. jan. 2021Bohdana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
30.03.2020 07:19 Koronavirus
Má 81 rokov a šije rúška, aby ich dal tým, ktorí potrebujú
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.03.2020 07:19 Koronavirus

Má 81 rokov a šije rúška, aby ich dal tým, ktorí potrebujúMichalov život je ako hudba. Striedajú sa v ňom piesne pomalé aj tie rezkejšie, ale v každej melódii sa spieva z plného hrdla. On sám je hudobník, takže prirovnanie je mu šité na mieru.


Nevzdáva sa
Ak niečo nevie, nevzdá sa, pokým sa v činnosti nezlepší a jeho vytrvalosť podnecuje k tomu, že ten, kto to vidí, pokúša sa dýchať čo najlepšie a tak, aby sa svet o niečo obohatil. V apríli oslávi úctyhodný dátum, bude mať totiž 82 rokov a veru nejeden si povzdychne nad jeho aktivitou. Leto čo leto oberá marhule a nepočúva dohovárania, že by nemal liezť tak vysoko. Veď napokon sila jeho viery je väčšia než akýkoľvek protivník, hoc by to bol aj pre niekoho vysoký vek.

 

 

Je ich už osemdesiat
Rúško sa stalo povinnou súčasťou v rámci celej krajiny, a kto mal k dispozícii ochotu a akú-takú výbavu na šitie, dal ruky do pohybu. Nezapojený neostal ani Michal, pre neho vítanú zmenu v chode každého dňa, priniesla návšteva dcéry.


„Funguje ešte šijací stroj?" spýtala sa dcéra, pričom dúfala, že otec ju do remesla zaučí. A toho nebolo nutné prehovárať ani trochu, so vzniknutou situáciou si poľahky poradil. Najskôr šijací stroj poopravoval a potom už chýbal len kúsoček, aby sa narodilo prvé rúško.

 

Pravda, na začiatku sa udial aj neúspech, nite sa trhali a trhali, akoby sa im do poslušnosti veľmi nechcelo. Michal však zdolal aj túto prekážku, a keď sa dcéra na sociálnej sieti podelila o obrázok z vykonanej práce, strhol sa veľký záujem. Doposiaľ sa rozdalo 80 rúšok a v šití sa naďalej pokračuje.

 

 

Má aj pomocníčku
Verne mu napomáha vnučka, ktorá pripravuje látky, teda ich nielen strihá, zakladá, ale aj zažehľuje a venuje sladkosť v podobe času. Michal neustáva nikdy, výnimkou je iba nedeľa. Tú si vyhradil pre sledovanie bohoslužieb, ktoré sú dostupné na youtube.

 

 

Je to taký humbuk
Kto Michala pozná, nemá ani len silu predstaviť si, že by z jeho slov nebola priam hmatateľná láska k hudbe. Keď ho rodina ako 70-ročného obdarovala laptopom, bol mu zakúpený aj notový program. Jeho obsluha nebola jednoduchá, ale on opäť preukázal túžbu vyučiť sa, a tak doň prepísal dva staré spevníky.

 

Postupne ich vydal aj na svoje náklady, niektoré skladby zhudobnil. Dielo potom rozdáva do domácností, aby sa spievalo o tom, aký je Boh a nikdy sa nezabudlo na Jeho dobrotu.


A ak si jeho pamäť nie a nie spomenúť, čo za technický vynález to má, neklesá na duchu, vynájde iný spôsob vyjadrenia a z notebooku je razom humbuk.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Archív pána MichalaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok