Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. máj. 2020Petrana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
 Pane Ježišu Kriste, daj, nech nedostanem koronavírus a nech ho nemá nikto.
Pane Ježišu Kriste, daj, nech nedostanem koronavírus a nech ho nemá nikto.
27.03.2020 07:04 Koronavirus
Má sedem rokov a modlí sa za zastavenie koronavírusu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.03.2020 07:04 Koronavirus

Má sedem rokov a modlí sa za zastavenie koronavírusuKoronavírus neobchádza nikoho. Je hlavnou témov článkov, rozhovorov a ako hosťa si ho usadila pri stole takmer každá rodina. Je teda celkom pochopiteľné, že aj deti si uvedomujú zmenu atmosféry.


Recept má každý iný
Väčšie deti nesedávajú za lavicami a nečakajú na vytúžené zazvonenie, menšie zasa citlivo vnímajú, ako vzduch oťažel a ako sa i ten najmenší plán odsunul na čas neurčitý. Všednosť bola predsa nalomená a to sa nedá iba tak opomenúť. Je to čudné, ale epidémia zasiahla viac také časti človeka, ktoré nie sú viditeľné. Robí sa to, čo sa považuje za správne a recept na vysporiadanie sa s pliagou má azda každý jedinečne vytvorený pre vlastné upokojenie.

 

 

Má rád zlato
Danko má sedem rokov, v septembri prvý raz prekročí prah školy ako žiak a prvý raz stoličkou zaškrípe v triede. Nedá sa ho s nikým pomýliť, pretože už v útlom veku sa vymyká a nikoho nenecháva na pochybách, že na žitie mu je daná múdrosť a že má názor na čokoľvek, čo sa deje v spoločnosti. Vzhľadom na skutočnosť, že by som ho nerada sklamala, musím zdôrazniť to, čo mi on sám prikázal napísať do článku. "Musíš hlavne povedať, že sa mi páči zlato a mám rád svoje hodinky. Dal mi ich dedko." Zasmiala som sa, ale nie príliš nahlas, lebo nemá rád, ak má niekto takú drzosť, že neprikladá jeho slovu význam.

 

 

Koronavírus nie je až taký
Spýtala som sa ho, čo by mi mohol povedať o koronavíruse. Vedela som s istotou, že informácií má viac ako dosť, počet infikovaných totiž hlási večer čo večer so spoľahlivosťou, ktorá je porovnateľná s usilovnosťou spravodajskej stanice. "Noo," povzdychol si, "treba sa proti nemu chrániť. Musíš mať rúško, respirátor a rukavice."

 

 

Modlitba
Za nešírenie nákazy sa aj pomodlil, pretože o Bohu má vedomosť. Získal ju predovšetkým vďaka rodine, ale aj prostredníctvom návštev nedeľnej školy. Jeho modlitba ukazuje, že určujúca nie je akási naformulovaná reč a ani nie je rozhodujúce, či prosba bude vypovedaná jednou alebo desiatimi vetami.
"Pane Ježišu Kriste, daj, nech nedostanem koronavírus a nech ho nemá nikto."

 

 

Má modré oči
V otázke Boha je veľmi presný. Koronavírus sa veľkosťou nedá porovnať s mocou stvoriteľa. "Samozrejme, že Boh je väčší ako koronavírus. On urobil túto planétu, aj ostatné planéty. Urobil celý svet. A stvoril aj rybky, stromy a vodu. On je dobrý a mocný." Dokonca má konkrétnu predstavu aj o tom, aký vzhľad Boh má. "Má modré oči, dlhé vlasy. Nosí zlatý plášť a zlaté sandáliky."


"A prečo myslíš, že má modré oči?" spýtala som sa pobavená a súčasne aj fascinovaná. "Však lebo také má," odpovedal jednoducho, pričom ani len nepripustil možnosť, že by farba bola iná. Ak Bohu dôveruje dieťa a je si vedomé všemohúcnosti, potom by sa mal inšpirovať aj dospelý, pretože ono to tak naozaj je. On je milosrdný a skutočne dobrý.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok