Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. dec. 2019Mikuláš
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
23.08.2019 16:45 Domov
Majitelia záhrad sú povinní predchádzať vzniku bioodpadu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.08.2019 16:45 Domov

Majitelia záhrad sú povinní predchádzať vzniku bioodpaduBRATISLAVA - Majitelia záhrad sú povinní predchádzať vzniku bioodpadu zo záhrad individuálnym alebo komunitným kompostovaním.


Informovali o tom hovorkyňa bratislavskej mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Beáta Humeniková a magistrát hlavného mesta.

 

"Ak toto nie je možné, bioodpad zo záhrad môžu odovzdať buď v zbernom dvore alebo spoločnosti oprávnenej nakladať s týmto druhom odpadu," priblížila Humeniková. V prípade, že majitelia platia miestny poplatok za komunálny odpad a drobné stavebné odpady, môžu požiadať hlavné mesto o pridelenie kompostéra zdarma.

 

Záhradkárske osady si môžu zriadiť kompostovisko na vlastné náklady na vlastnom pozemku alebo požiadať mesto o súhlas so zriadením komunitného kompostoviska.

 

Obyvatelia rodinných domov v Bratislave majú od roku 2017 povinnosť požiadať hlavné mesto o pridelenie hnedej zbernej nádoby, ktorá je určená na bioodpad zo záhrad a zelene alebo kompostéra. Kontrolnú činnosť vykonáva oddelenie životného prostredia bratislavského magistrátu.

 

 

"Sankcie sú podľa daňového poriadku pri nesplnení prihlasovacej povinnosti, najviac do výšky vyrubeného poplatku, resp. nie menej ako päť eur, najviac však do výšky 3000 eur," priblížilo komunikačné oddelenie hlavného mesta.

 

Získať nádobu môžu aj bytové domy, ktoré sú vlastníkmi pozemku so zeleňou, ako vysvetlila Humeniková.

 

Evidenciu zberných nádob a kompostérov vedie hlavné mesto vo svojom informačnom systéme. "Na základe našej požiadavky OLO zabezpečuje zber a odvoz bioodpadu z hnedých zberných nádob a samotné dodanie hnedých zberných nádob," doplnil magistrát.reklama


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok