Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. jan. 2021Gejza
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Reper a motivátor Majk Spirit.
Reper a motivátor Majk Spirit.
04.12.2020 11:41 Koronavirus
Majk Spirit v súvislosti s koronavírusom varuje pred zabúdaním na tento dôležitý aspekt
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.12.2020 11:41 Koronavirus

Majk Spirit v súvislosti s koronavírusom varuje pred zabúdaním na tento dôležitý aspektReper Majk Spirit si uvedomuje, že súčasná situácia nie je ľahká ani z hľadiska vnútorného prežívania ľudí. Všimol si, že v ľuďoch je nahromadenej veľa agresie a stresu.


„Tento stres a taká tá zloba, čo sa hromadí v ľuďoch, pod tým tlakom, samozrejme, ktorému ešte pridala tá korona a tá kríza a všetky tie lockdowny,“ prezradil v relácii TOPKAST #1 - Kľúče k duševnej rovnováhe. „A ľudia vlastne prišli o spôsob, ako sa ventilovať.“

 

Cíti, že dnes sa ľudia utiekajú k barličkám, akými je anonymita na sociálnej sieti či možnosť zakričať si na niekoho. "A preto ten internet, tie sociálne médiá, presne v tých komentároch to vidíš, že ako keby sa všetci cítili povolaní. Keď niekto náhodou vyjadrí nejaký názor, s ktorým dajme tomu nesúhlasí, tak normálne ľudia ako keby sa cítili, že majú povinnosť ho za to zosmiešniť, potrestať, zahanbiť,“ povedal Majk Spirit s tým, že akoby sa z tohto stal celosvetový šport kde všetci musia byť odborníci na všetko.

 

 

Nazdáva sa, že dnes už sa každý k niečomu vyjadruje, aj tí, ktorí nikdy nič netvorili či nešli do rizika so svojou tvorbou a nápadmi. „Sa to tak vypolarizovalo celé. Že sú presne dva tábory – chrípkari, panikári," povedal s tým, že spoločnosť je zväčša rozdelená na dva extrémy. Jedni, čo naschvál robia zle, a nedajú si rúška nikde, „ani v lekárni, lebo proste on verí tomu, že to je vymyslené“.

 

No vidí negatívne aj ten druhý tábor. „A druhý extrém úplná panika, že zase ani nevyjdeš z domu, ani nejdeš na slnko, ani sa prejsť a proste len pozeráš správy dookola 12 hodín,“ zasmial sa nad oboma extrémnymi prístupmi tento známy reper s tým, že nie je dobré ani to, ak sa príliš šíria zlá energiu a reči, že všetci pomrieme.

 

Polarizáciu dnes vníma ako veľký problém, ktorý sa, žiaľ, neustále vyhrocuje. „Už sa ani neargumentuje o tom, že čo je pravda, už je to proste môj názor, versus všetky ostatné názory. Akonáhle nesúhlasíš s mojím názorom, tak proste si zaslúžiš odo mňa úplný hate a vôbec to nie je o tom, že sa vôbec nejako bavíme o tom, že kde je naozaj tá pravda, alebo aká je naozaj skutočnosť,“ označil niekdajší člen H16 za veľký problém.

 

 

„Je z toho dopletené celé ľudstvo,“ nazdáva sa reper s občianskym menom Michal Dušička. „A málokto sa stará o to, aby sa to riešilo na úrovni mentálnej,“ zdôraznil s dôvetkom, že aj toto je oblasť, ktorá sa tiež nevyhnutne musí vyriešiť, aby sme krízou prešli. Nazdáva sa totiž, že sa robí málo pre to, aby ľudia dokázali napriek zlým správam zostať v mentálnej pohode.

 

„Mentálne silní, ako si zachovávať tú dobrú silnú psychiku, ktorá vlastne potom je najlepší štít proti tej negativite, čo sa šíri, proti tomu tlaku, proti tým rôznym situáciám, tým vypätým a stresovým,“ dvihol varovný prst s tým, že to má za následok aj nárast depresií či závislosti od liekov. Dokonca to môže viesť až k samovraždám. Zdôrazňuje, že aj toto je epidémia, dokonca tie čísla ani nevidíme. „Tieto problémy a tieto čísla, táto krivka tých depresií stúpa už posledné desaťročia,“ prezradil s tým, že koronavírus to iba posilnil to, čo dnes už vidíme, že „ľudia začínajú blázniť, sú k sebe nepríjemní, podrážajú si nohy“.

 

Na shop.netky.sk nájdete aj dezinfekčné gély a rúška.reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok