Manchester United: Nike by mohol do klubovej pokladnice priniesť až 1 miliardu
Manchester United Nike by mohol do klubovej pokladnice priniesť až 1 miliardu - Futbal MANCHESTER - Manchester United vo februári čaká vyjednávanie s americkým športovým gigantom Nike o najväčšej sponzorskej zmluve v histórii. 13-ročný zmluva medzi Nike a
MANCHESTER - Manchester United vo februári čaká vyjednávanie s americkým športovým gigantom Nike o najväčšej sponzorskej zmluve v histórii.
13-ročný zmluva medzi Nike a United, ktorej platnosť končí v roku 2015, má hodnotu 303 miliónov libier plus podiel na zisku z maloobchodného predaja. Zmluva je v platnosti už dlhú dobu a počas toľkých rokov vzrástli aj sumy, ktoré sponzori investujú do športu. Ak by sa anglický klub dohodol s firmou Nike na zmluve podobného charakteru, tak by mohla mať hodnotu až neuveriteľnú 1 miliardu libier. V porovnaní s touto sumou sa zdá byť nová 10-ročná zmluva na 156 miliónov libier medzi Nike a aktuálnou svetovou golfovou jednotkou, Rorym McIlroyom, iba vreckovým. Rory McIlroy bude obliekať značku Nike od roku 2013.
Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR
Foto: le="text-align: justify;">
MANCHESTER - Manchester United vo februári čaká vyjednávanie s americkým športovým gigantom Nike o najväčšej sponzorskej zml
Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk