Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. jan. 2022Timotej
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vera Wisterová a Marcel Forgáč.
Vera Wisterová a Marcel Forgáč.
20.08.2021 06:56 Osobnosti
AKTUALIZÁCIA: Marcel Forgáč pokračuje v moderovaní očkovacej lotérie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.08.2021 06:56 Osobnosti

AKTUALIZÁCIA: Marcel Forgáč pokračuje v moderovaní očkovacej lotérieMinulú nedeľu mala očkovacia lotéria Byť zdravý je výhra premiéru a rozpútala obrovské vášne. Terčom kritiky sa stali aj samotní moderátori. Marcel Forgáč zvažoval odchod z postu moderátora, no napokon zostáva.


Aktualizácia 20. augusta 13:55

Škandály okolo programu prinútili Forgáča premýšľať o odchode. Nakoniec sa však všetky strany dohodli a Forgáč naďalej zostáva v tíme. „Dohodli sme sa a nastanú nejaké zmeny,“ povedal Forgáč, no viac prezradiť nechcel.

 

 

Rokovania sa diali v utajení. „Obsah pracovných stretnutí zamestnancov a spolupracovníkov RTVS je internou záležitosťou inštitúcie. Všetky zásadné informácie, ktoré z takýchto stretnutí vyplývajú pre divákov či poslucháčov, RTVS zakaždým náležitým spôsobom komunikuje,“ potvrdila rokovania pre Nový Čas hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová. 

 

„K prípadným zmenám lotérie stále platí, že o ďalšom postupe budeme informovať hneď, ako bude prijaté rozhodnutie všetkých zodpovedných zložiek.“

 

„Ja som svoju prácu odviedol najlepšie, ako viem, profesionálne. Každému vyžrebovanému výhru zo srdca prajeme. Sme neustále v kontakte s notárskym tímom, ktorý dohliada na regulárnosť priebehu celého prenosu. Nemám kompetenciu rozhodovať o tom, či niekto má, alebo nemá nárok výhru dostať. Môj názor teda nemá v konečnom rozhodovaní žiadnu váhu,“ uviedol Forgáč.

 

Pôvodná správa

O rozprávkovú výhru prišli štyria súťažiaci. Lotéria rozpútala doslova hystériu. Kritike sa nevyhli ani moderátori Vera Wisterová a Marcel Forgáč. Podľa informácií portálu cas.sk, Forgáč zvažuje odchod z lotérie. 

 

 

Prečítajte si: OĽANO: Pellegriniho charakter je hanbou na hanbu!

 

Ovzduším sa šíria negatívne názory na premiérovú očkovaciu lotériu. Ľudia ju nazývajú totálnym chaosom, ktorý pripravil ľudí o peniaze, ako napríklad Zuzanu z Prešova. No o neprišla len Zuzana. Emócie však neovplyvnili len súťažiacich. Zasiahli oboch moderátorov. Wisterová si následne vyslúžila narážky na svoje správanie pre svoj hlasný výkrik. Forgáč si to odskákal tiež.

 

Možno vás zaujme: Štát vyplatí výhry očkovacej lotérie v sumách znížených o daň

 

Marcel Forgáč zvažuje odchod z lotérie

"Škandály okolo šou sú priveľké. Je toho naňho už veľa, a preto sú úvahy skončiť v lotérii na mieste,“ povedal zdroj blízky moderátorovi. Forgáč informácie potvrdil len nepriamo. „Popoludní máme veľké stretnutie k tomu, ako ďalej. Udiali sa veci, ktoré sme my ako moderátori ani nespôsobili, ani nemali ako ovplyvniť. Dnes je veľké stretnutie celého tímu, kde si povieme, ako ďalej,“ dodal Forgáč. 

 

Moderátori si robili veľké nádeje

"Myslím si, že akákoľvek forma, ktorá prispeje k tomu, aby sa v tejto krajine dalo fungovať normálne, to znamená forma toho, aby sme sa dostali čo najskôr k nejakej kolektívnej bezpečnosti, je dobrá. Nemienim ľudí, ktorí sa nechcú dať zaočkovať, osobne presviedčať na ulici, aby tak urobili a možno práve toto je forma, ktorá bude fungovať. Televízia má vždy nejaké svoje preferencie a ja som bol jednou z nich a nakoniec sme sa nejakým spôsobom dokázali dohodnúť,“ povedal pre cas.sk Forgáč.

 

Prečítajte si napríklad: Podľa sociologičky je očkovacia lotéria uplácaním. Nezaočkovaných nepresvedčí!

 

Motiváciou bol zrejme, okrem iného, aj plat, ktorý mali obaja moderátori získať za  odvedenú prácu. Za 12 večerných programov a týždenné žrebovania od pondelka do piatka by mali zarobiť od 20 do 30-tisíc eur. Forgáčovi sa zrejme neoplatí čeliť toľkej kritike ani napriek vysokému platu.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: cas.sk/ Netky KP

Foto:  reprofoto RTVSNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok