Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Branislav Gröhling, minister školstva
Branislav Gröhling, minister školstva
18.01.2021 15:52 Domov
Materské školy dostanú pol milióna eur na didaktické pomôcky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.01.2021 15:52 Domov

Materské školy dostanú pol milióna eur na didaktické pomôckyMaterské školy dostanú na nákup didaktických hračiek, hier či kníh od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pol milióna eur, v rámci projektu „Múdre hranie“.


Materské školy dostanú na nákup didaktických hračiek, hier či kníh od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR  pol milióna eur. V rámci projektu „Múdre hranie“ podporí rezort od 500 do tisíc MŠ, prihlásiť sa môžu všetky MŠ zaradené do siete škôl a školských zariadení. Tvorbu rozvojových projektov aj pre MŠ umožnila zmena zákona, účinná od januára 2021.

 Peniaze z projektu môžu materské školy využiť na nákup detských kníh, pomôcok a hračiek na rozvoj jemnej motoriky, technických zručností, matematickej gramotnosti alebo reči. O príspevok môžu požiadať cez online formulár, ktorý bude počas týždňa zverejnený na webe ministerstva.

„Úspešní žiadatelia budú vyhlásení do 15. februára a nákup kníh či pomôcok môžu materské školy realizovať od 1. marca do 31. mája 2021. Maximálna výška príspevku je tisíc eur na materskú školu,“ vysvetlilo ministerstvo.

Objem finančného príspevku bude závisieť od počtu žiakov. V prípade, že škôlku navštevuje menej ako 50 žiakov, môžu získať príspevok 500 eur. Školy, ktoré majú 50 a viac detí, môžu získať maximálne tisíc eur.

 


Branislav Gröhling  poznamenal, že vzdelávať deti, rozvíjať ich schopnosti a zručnosti je potrebné už od mala.

„Tento rok vstupuje do platnosti aj povinné predprimárne vzdelávanie od 5 rokov. Touto cestou chceme MŠ napomôcť k lepšiemu vybaveniu. Zároveň je naším cieľom v nadchádzajúcich mesiacoch využiť zdroje z Fondu obnovy na rekonštrukcie a dobudovanie potrebných kapacít MŠ,“ dodal šéf rezortu školstva.

Ministerstvo tiež uviedlo, že v týchto dňoch spracovalo všetky žiadosti z takzvanej „prvej pomoci“ pre materské školy, ktorej zámerom bolo v nepriaznivom období udržať pracovné miesta a preplatiť mzdy zamestnancov. Rezort celkovo preplatil mzdy 23 967 zamestnancom v 2 698 MŠ, v celkovej sume 58,7 milióna eur.

 reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Unsplash/ Fb Branislav Gröhling - Vzdelanie je budúcnosť krajinyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok