Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. máj. 2020Petrana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
20.10.2010 10:52 Kultúra
MediaFest ponúka vyše štyridsať študentských filmov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.10.2010 10:52 Kultúra

MediaFest ponúka vyše štyridsať študentských filmov
Filmové projekcie, ale aj informácie a novinky z oblasti multimediálnej tvorby ponúka prvý ročník medzinárodného festivalu multimediálnych diel MediaFest, ktorý sa dnes koná na pôde Žilinskej univerzity (ŽU).
Hlavným cieľom organizátorov bolo podľa riaditeľa festivalu MediaFest Petra Brezániho vytvoriť platformu pre prezentáciu študentských diel, ktoré vznikajú na univerzitnej pôde. „Chceli sme vytvoriť priestor, aby si študenti mohli porovnávať kvalitu. Jednak výpovednú a jednak technologickú. Festival ponúka študentské filmy z univerzít v Žiline, Banskej Bystrici, Trnave, Bratislave, Zlíne a Brne. Spolu je to 44 diel,“ povedal Brezáni.
„Som rada, že môžu vyjadriť názor a prejaviť kreativitu. Myslím si, že informačné a komunikačné technológie, ktoré tu boli základom, vyžadujú dnes najmä obsah. A k tomu študenti môžu prispieť, vedia osloviť mladú generáciu, vedia, aké majú názory, aké majú záujmy,“ skonštatovala rektorka ŽU Tatiana Čorejová.
Vznik festivalu podnietila podľa Brezániho kreatívna tvorba na dvoch fakultách ŽU. „Kreatívna tvorba vzniká na dvoch fakultách 3 až 5 rokov a doteraz robili malé prezentácie svojich diel. My sme mali záujem spojiť to pod jednu strechu a pritiahnuť aj ostatné univerzity. Aby sme mohli porovnať tieto diela a takýmto spôsobom akcelerovať tvorbu, aby mohla napredovať,“ povedal Brezáni.
Doplnil, že festivalové filmy ponúkajú širokospektrálnu analýzu študentov, ich výpovedí, ich života a pohľadu na spoločnosť. „Dáva to výpoveď o aktuálnych pohľadoch mladých ľudí. Okrem toho máme aj amatérsku sekciu, kde sme sa snažili vyzbierať amatérske diela tvorcov z regiónu Žilina na tému Slovensko a Slováci,“ dodal riaditeľ festivalu MediaFest.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok