Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia
20.03.2023 13:00 Domov
Medzi Zemplínskou Teplicou a Veľkými Raškovcami začínajú s rekonštrukciou cesty
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.03.2023 13:00 Domov

Medzi Zemplínskou Teplicou a Veľkými Raškovcami začínajú s rekonštrukciou cestyKOŠICE - Stavebné práce sa v pondelok začínajú na rekonštrukcii cesty druhej triedy II/552 v okresoch Trebišov a Michalovce. Modernizovaný úsek sa začína v Zemplínskej Teplici a pokračuje cez Zemplínsky Branč až po Veľké Raškovce. Dielo v hodnote viac ako 4,8 milióna eur bez DPH realizuje pre Košický samosprávny kraj (KSK) spoločnosť Eurovia SK.


"Vodiči by sa počas rekonštrukcie, ktorá potrvá približne šesť mesiacov, mali pripraviť aj na čiastočné dopravné obmedzenia," informovala hovorkyňa spoločnosti Simona Tančáková. V rámci stavebných prác na niektorých úsekoch obnovia kryt vozovky a zastabilizujú cestné teleso. Modernizácia bude zahŕňať aj sanáciu komunikácií či krajníc a úpravu odvodnenia vozovky. Upravia aj celkovo 17 autobusových zastávok, ktoré sa nachádzajú v obciach Zemplínska Teplica, Egreš, Čeľovce, Nižný Žipov, Zemplínsky Branč, Brehov, Oborín a Veľké Raškovce. V obci Egreš zrealizujú osvetlenie priechodu pre chodcov. Na celom úseku zmodernizujú zvislé i vodorovné značenie a bezpečnostné prvky cestnej premávky.

 

"Účelom rekonštrukcie a modernizácie cesty II/552 je zlepšenie technického stavu jednotlivých úsekov komunikácie a zlepšenie dopravného napojenia priemyselných parkov a zón, centier osídlenia a centier hospodárskeho významu na dopravnú infraštruktúru vyšších kategórií. Cieľom je zároveň zníženie nehodovosti a zvýšenie bezpečnosti premávky na cestných komunikáciách," uviedla Tančáková. Predseda KSK Rastislav Trnka poukázal na to, že Zemplín patrí k regiónom, v ktorom sa nenachádzajú žiadne diaľnice ani rýchlostné cesty. "Dopravná záťaž je tak na cestách nižších tried. Všetci vieme, že investície a príležitosti na rozvoj kraja prichádzajú práve po kvalitných vozovkách, preto je pre nás rekonštrukcia existujúcich ciest druhej triedy kľúčová," konštatoval. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR / KB Netky

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok