Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. júl. 2020Henrich
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
04.10.2010 11:42 Kultúra
Medzinárodný filmový workshop Istanbul Express sa zastaví v Bratislave
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.10.2010 11:42 Kultúra

Medzinárodný filmový workshop Istanbul Express sa zastaví v BratislaveMedzinárodný filmový workshop Istanbul Express sa zastaví v Bratislave - Kultúra V Bratislave sa dnes zastaví Istanbul Express, medzinárodný filmársky workshop zameraný na multilingualizmus v Európe. Jeho súčasťou sú tri vlaky, ktoré križujú 18 krajín Eur


V Bratislave sa dnes zastaví Istanbul Express, medzinárodný filmársky workshop zameraný na multilingualizmus v Európe. Jeho súčasťou sú tri vlaky, ktoré križujú 18 krajín Európy. Do 6. októbra sa aj slovenská metropola stane súčasťou tohto filmového diania.
      Počas zastávky Istanbul Expressu v Bratislave sa dnes jeho účastníci, ale aj verejnosť môžu zúčastniť v klube A4-nultý priestor na projekcii oceneného filmu slovenského dokumentaristu Petra Kerekesa Ako sa varia dejiny. Večer bude pozostávať aj z diskusie s režisérom na tému multilingualizmu a koncertu skupiny Hugo Čáves Orchestra. V utorok 5. októbra sa o 20.00 hodine v kine Mladosť bude premietať výberovka z Medzinárodného festivalu študentských filmov Early Melons, ktorý je slovenským partnerom projektu Istanbul Express.
      Ambiciózny kočovný projekt medzinárodnej organizácie mladého filmu NISI MASA začal svoju púť 20. septembra v troch mestách: estónskom Tallinne, španielskom San Sebastiáne a v talianskom Turíne. Z pomedzi niekoľkých stoviek kandidátov vybrali 45 mladých talentovaných režisérov, kameramanov a zvukárov, aby vytvorili 15- členné filmárske skupiny. Ich misiou je prekračovanie niekoľkých štátnych hraníc a prežívanie rôznych lingvisticky zaujímavých zážitkov. Počas cesty tvoria krátke dokumenty na tému multilinguálnej Európy, preskúmajú novú generáciu mladých ľudí a spôsoby, akými medzi sebou komunikujú.
      Trojica vlakov prejde celkovo 18 krajín a 24 rôznych európskych miest. Počas tvorby filmov a cesty Európou mladých tvorcov sprevádzajú uznávaní európski dokumentaristi Atanas Georgiev, režisér filmu Cash & Marry (Macedónsko), Boris Mitić, režisér snímky Goodbye, How Are You? (Srbsko) a Andrey Paounov, režisér snímky The Mosquito Problem and Other Stories (Bulharsko).
      Vlaky ukončia svoju púť 10. októbra v Istanbule - Hlavnom meste európskej kultúry 2010. Tam sa uskutoční svetová premiéra 15 krátkych dokumentárnych filmov nakrútených a zostrihaných počas projektu Istanbul Express.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok