Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2020Ferdinand
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
29.07.2011 12:15 Kultúra
Mesto chce za 91.000 eur zdigitalizovať kino
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.07.2011 12:15 Kultúra

Mesto chce za 91.000 eur zdigitalizovať kino
Okresné mesto Malacky na Záhorí pripravilo projekt na digitalizáciu kina v celkovej hodnote 91.044 eur. Mestská samospráva tak reaguje na aktuálne požiadavky technického pokroku v oblasti výroby filmových kópií. "V úsilí o zachovanie kina ako obľúbenej formy kultúrneho vyžitia v meste je jeho technická obnova nevyhnutná," uviedla hovorkyňa MsÚ Tatiana Búbelová.
      Podnet na realizáciu projektu digitalizácie kina podala príspevková organizácia Mestské centrum kultúry v Malackách. Práve ona má v správe takzvaný Kultúrní domeček, v ktorom sídli aj obľúbené kino. "Filmový priemysel sa modernizuje a čoraz zriedkavejšie sa vyrábajú 35-milimetrové filmy. Nahrádzajú ich digitálne nosiče, pričom časom sa očakáva úplný zánik starých kinofilmov," dodala Búbelová.
      Pre vysokú finančnú náročnosť projektu mesto hľadalo pomoc na viacerých miestach. Bratislavský samosprávny kraj v rámci svojej dotačnej politiky prispel sumou 2000 eur, Audiovizuálny fond poskytol 34.000 eur a žiadosti o finančný príspevok na tento účel vo výške 20.000 eur vyhovela aj Nadácia SPP. Zvyšné náklady budú hradené z rozpočtu mesta.
      "Finančne najnáročnejšie položky predstavuje výmena digitálneho projektora, plátna a kinoservera s príslušenstvom. Výhodou pre návštevníkov kina i prevádzkovateľov bude, že pred uvedením filmu nebude treba čakať, kým jeho kópie najskôr uvedú najväčšie kiná. Premiéry bude možné z digitálnych diskov vysielať aj hneď v deň ich oficiálneho uvedenia do distribúcie. Technickým prínosom je skutočnosť, že kvalita obrazu sa s počtom prehratí nezhorší a zvuk takisto zostáva čistý, bez šumov," doplnila Búbelová.
      V súčasnosti je projekt v štádiu prípravy, no jeho ukončenie sa predpokladá v prvých mesiacoch nasledujúceho roka.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok