Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jan. 2021Tamara
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Dohoda so Slovanom po spoločnom stretnutí s predstaviteľmi mesta bola, že rozhodnutie má padnúť do konca marca
Dohoda so Slovanom po spoločnom stretnutí s predstaviteľmi mesta bola, že rozhodnutie má padnúť do konca marca
23.04.2019 15:35 Šport
Mesto dvíha varovný prst, dlh Slovana stále nie je vyriešený
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.04.2019 15:35 Šport

Mesto dvíha varovný prst, dlh Slovana stále nie je vyriešenýBRATISLAVA - Pred pár týždňami sme vás informovali o nedoriešených finančných záležitostiach HC Slovana Bratislava. Od vedenia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) dostal odklad na potvrdenie svojej účasti v nasledujúcej sezóne, pretože nedokázal potvrdiť finančné garancie pre pôsobenie v súťaži. Akoby to nestačilo, problémy má aj s mestom Bratislava, ktorému dlhuje za prenájom Zimného štadióna Ondreja Nepelu.


Hlavné mesto trvá na svojom doterajšom stanovisku a tvrdí, že ak klub najneskôr do začiatku novej sezóny svoj dlh neuhradí, jednou z možností je aj ukončenie nájmu s HC Slovan a využitie priestorov na iné kultúrne i športové podujatia.

 

Dohoda so Slovanom po spoločnom stretnutí s predstaviteľmi mesta bola, že rozhodnutie má padnúť do konca marca, dokedy sa mali podávať prihlášky do KHL. "Vzhľadom na to, že Slovan dostal výnimku od KHL v zmysle podania prihlášky do 30. apríla, termíny sa posunuli. Ďalšie stretnutie so zástupcami Slovana sa má uskutočniť do konca tohto mesiaca," uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

 

 

Slovan dlhuje za nájomné, služby spojené s nájmom, zmluvné pokuty a úroky z omeškania mestskej organizácii Správa telovýchovných a rekreačných zariadení Bratislavy (STaRZ). Ku 19. februáru bol dlh vo výške 978.069 eur. Vedenie klubu vo februári uviedlo, že si je vedomé svojich záväzkov voči hlavnému mestu za užívanie zimného štadióna a intenzívne pracuje na ich vyrovnaní.

 

Čo bude so Slovanom v budúcej sezóne? Od vedenia KHL dostal ultimátum

 

 

"Od začiatku pôsobenia klubu v tejto aréne, či už po jej modernizácii v roku 2011, alebo ešte pred rokom 2009, HC Slovan svoje záväzky voči vlastníkovi arény vždy vyrovnal. Len od roku 2011 Slovan zaplatil do rozpočtu mesta niekoľko miliónov eur," konštatoval klub. Ako podotkol, so zástupcami mesta o svojom dlhu komunikuje a zároveň oceňuje ich doterajšiu ústretovosť a trpezlivosť pri nachádzaní riešenia.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Posledný domáci zápas sme odohrali v takejto zostave 💙

Príspevok, ktorý zdieľa HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

 

Primátor Bratislavy Matúš Vallo v marci vyhlásil, že hlavné mesto bolo veľmi dlho trpezlivé, avšak trpezlivosť sa už skončila. "Keď niekto dlží len sedem eur, dostáva upomienky a vypnú ho. Niekto nemôže dlžiť milión eur a ďalej používať štadión. Tie peniaze nám reálne chýbajú v prevádzke štadióna a aj do organizácie STaRZ," povedal Vallo.

 

Dlhom "belasých" sa zaoberalo minulý rok aj predchádzajúce vedenie Bratislavy. Hokejový klub dlhoval hlavnému mestu za prenájom zimného štadióna v júni 2018 takmer 800.000 eur. Ku koncu januára 2018 dlžil až 1,028 milióna eur, vo februári 2018 sa však klubu podarilo uhradiť 500.000 eur. Nakoľko dlžník ani po viacnásobných upozorneniach neuhrádzal svoje záväzky, STaRZ pristúpil k vymáhaniu dlhu súdnou cestou.

 

"Od februára 2018 do súčasnosti STaRZ predložil na súd celkovo štyri žaloby," informoval koncom februára Bubla. Organizácia STaRZ deklaruje, že bola ochotná hľadať mimosúdne možnosti riešenia úhrady dlhu, postoj zástupcov Slovana ju však núti k súdnemu vymáhaniu.

 reklama


Zdroj: TASR/netky RB

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok