Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Premiér SR Robert Fico (SMER-SD)
Premiér SR Robert Fico (SMER-SD)
22.08.2014 14:36 Domov
Mesto Hriňová žiada premiéra o dotáciu na cesty, má piaty najväčší kataster v SR
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.08.2014 14:36 Domov

Mesto Hriňová žiada premiéra o dotáciu na cesty, má piaty najväčší kataster v SRHRIŇOVÁ - Aj keď sa mestu Hriňová podarilo v uplynulých štyroch rokoch zrekonštruovať 25 zo 75 miestnych komunikácií, mestská samospráva vidí dodnes najväčší dlh práve v investíciách do tejto oblasti.


Cesty, do ktorých sa v uplynulých 40 rokoch vôbec neinvestovalo, sú dnes totiž väčšinou v havarijnom stave. Aj preto sa primátor Stanislav Horník obrátil v týchto dňoch listom na predsedu vlády SR so žiadosťou o pridelenie dotácie z jeho rezervy.
     

Hriňová s katastrálnym územím o rozlohe 126,49 km2 je piatym najväčším mestom na Slovensku. V rámci svojho chotára, ktorý je známy svojím roztrateným osídlením, spravuje až 178 km miestnych komunikácií, píše sa v žiadosti.
     

Zo 7531 obyvateľov mesta žije až polovica na hriňovských lazoch, pričom snahou samosprávy je prijímať také rozhodnutia, ktoré by udržali týchto ľudí pri hospodárení na pôde, pri poľnohospodárskej prvovýrobe, gazdovaní, rozvíjaní agroturizmu a vidieckeho turizmu.
     

Mesto žiada o dotáciu aj preto, že Zákon 564/2004 Z.z. o rozpočtovom určení výnosu dane z príjmov územnej samospráve nijakým spôsobom nezohľadňuje obciam a mestám ako Hriňová dĺžku spravovanej cestnej siete. Navyše, pod stav miestnych komunikácií sa tento rok výrazne podpísala tohtoročná búrková sezóna.
     

Ako Horník povedal pre TASR, mesto za uplynulé štyri roky investovalo z vlastných zdrojov do obnovy 25 ciest asi 500.000 eur, čo je výrazne najviac zo všetkých mestských investícií. Na opravu ďalších 50 percent ciest by však potrebovali ešte 800.000 až milión eur.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok