Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. dec. 2021Ambróz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Metod Špaček, nový vedúci prezidentskej kancelárie
Metod Špaček, nový vedúci prezidentskej kancelárie
18.01.2021 14:10 Domov
AKTULIZÁCIA: Metod Špaček sa stal novým vedúcim prezidentskej kancelárie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.01.2021 14:10 Domov

AKTULIZÁCIA: Metod Špaček sa stal novým vedúcim prezidentskej kancelárie„Veľmi ma teší, že pán Špaček prijal moju ponuku. Som rada, že Kanceláriu prezidenta SR povedie aj v ďalšom období profesionál s dlhoročnými skúsenosťami,“ uviedla Čaputová. Od soboty 16. januára je novým vedúcim Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky Metod Špaček.


AKTUALIZÁCIA

 

Hovorca prezidentky Martin Strižinec doplnil, že po odchode Petra Bátora z funkcie poradcu prezidentky pre zahraničnú politiku, bezpečnosť a obranu na post vedúceho Stálej delegácie SR pri NATO, prebrala jeho agendu Jana Kobzová. Tá je dočasne poverená riadením Odboru zahraničnej politiky KP SR.

 

 

Pôvodný článok 

 

Od soboty 16. januára je novým vedúcim Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky Metod Špaček. Do funkcie ho vymenovala Zuzana Čaputová. 

„Veľmi ma teší, že pán Špaček prijal moju ponuku. Som rada, že Kanceláriu prezidenta SR povedie aj v ďalšom období profesionál s dlhoročnými skúsenosťami,“ uviedla Čaputová.

 

 Prezidentka sa poďakovala doterajšiemu vedúcemu, Štefanovi Rozkopálovi, ktorý vo funkcii pôsobil od júla 2015. Rozkopál bude po odchode z prezidentskej kancelárie zasa pôsobiť v diplomatických službách.

Metod Špaček vyštudoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, doktorát má z medzinárodného, európskeho a ústavného práva z Právnickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe. Má dlhoročné skúsenosti hlavne z oblasti medzinárodného práva, diplomacie a pôsobenia na rôznych pozíciách na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Pôsobil ako riaditeľ Odboru medzinárodného práva. Bol tiež splnomocnencom vlády SR v konaní pred Medzinárodným súdnym dvorom v Haagu vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros, zástupcom veľvyslanca SR v Maďarsku a pôsobil aj ako právny poradca v rámci Stálej misie SR pri OSN v New Yorku. Počas predsedníctva SR v Rade Európskej únie v roku 2016 predsedal jej rôznym pracovným skupinám.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Zuzana ČaputováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok