Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Námestie SNP v Banskej Bystrici.
Námestie SNP v Banskej Bystrici.
26.11.2020 18:14 Kultúra
Metropola SNP môže touto aktivitou zvýšiť kvalitu kultúrnych aktivít a infraštruktúry
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.11.2020 18:14 Kultúra

Metropola SNP môže touto aktivitou zvýšiť kvalitu kultúrnych aktivít a infraštruktúryMesto pod Urpínom chce získať titul Európske hlavné mesto kultúry 2026, rozhodlo sa preto aj pre nasledovnú spoluprácu.


Mesto Banská Bystrica sa po rozhodnutí podať prihlášku na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 snaží o získanie čo najväčšej podpory verejnosti, ale aj partnerov.  Aj preto v stredu podpísali Memorandum o spolupráci v tejto veci viaceré dôležité inštitúcie.

 

Spolupracovať pri tomto významnom kroku pre mesto chcú Banskobystrický samosprávny kraj, mesto Banská Bystrica, Univerzita Mateja Bela i Akadémia umení. Banská Bystrica bola v roku 2017 Európskym mestom športu.

 

 

„Doposiaľ sa podarilo vytvoriť silný pracovný tím, ktorý už niekoľko týždňov vypracúva tzv. BidBook. Počas uplynulých stretnutí našli spoločnú reč akademici, verejná správa, divadelníci, majitelia klubov aj pódioví manažéri známych slovenských festivalov,“  informuje hovorkyňa mesta Zdenka Marhefková.

 

Čas na odoslanie dôležitého materiálu sa už kráti. „Spracovaný materiál je potrebné odoslať do 15. decembra, preto si všetky zainteresované strany nechávajú podrobnosti zatiaľ pre seba,“ dodala hovorkyňa s tým, že pomôcť s návrhmi a postrehmi môže aj verejnosť.

 

 

Teší sa aj primátor mesta Ján Nosko, ktorý si váži pripravenú platformu a nápady, ktoré vznikajú a vzniknú. „Verím, že sa nám podarilo vytvoriť kvalitný tím a spoločnými silami tento titul získame. A aj keby sa to nepodarilo,  nápady z vytvorenej kultúrnej koncepcie budeme vedieť naďalej využívať a aspoň z časti realizovať,“ prezradil šéf banskobystrickej radnice. 

 

Zapojiť sa chce aj Akadémia umení (AU), ktorá vytvára priestor a pripravuje umelcov, dôležitých pre kultúrny sektor. „Mal som tú česť sledovať dopad EHMK na Košice,  a je to neporovnateľne zvýšená kvalita kultúrnych aktivít aj investičnej infraštruktúry. Myslím si, že Banskej Bystrici to prospeje,“ povedal rektor AU Michal Murín. Na titul Európskeho hlavného mesta kultúry v roku 2026 kandiduje aj Martin či Trenčín.

 reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Michal Albert / YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok