Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Helena Mezenská
Helena Mezenská
22.02.2014 12:50 Domov
Mezenská by chcela viac využívať spoločenský vplyv prezidenta
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.02.2014 12:50 Domov

Mezenská by chcela viac využívať spoločenský vplyv prezidentaBRATISLAVA - Mezenská si vie predstaviť zriadenie prezidentskej interaktívnej stránky, ale aj vytvorenie interaktívneho televízneho programu.


Právomoci prezidenta nie sú dnes efektívne využívané, nedostatočne je využívaný i spoločenský vplyv, ktorý prezident ako hlavný predstaviteľ štátu má, tvrdí občianska kandidátka na prezidenta Helena Mezenská. "Ak sa prehodnotením možností dosahu prezidenta na zákonodarnú, výkonnú a súdnu moc ukáže, že jeho právomoci sú nepostačujúce a ohraničujúce, s odborným tímom, ktorým sa obklopím, budem hľadať konkrétne spôsoby, ako to napraviť a zlepšiť," povedala Mezenská agentúre SITA.

Ako prezidentka by chcela aktívne vstupovať do politického, spoločenského a občianskeho diania. "Snažím sa byť v stálom a živom kontakte s občanmi, stretávam sa s nimi vždy, keď sa dá, považujem to za nevyhnutnú súčasť práce poslanca aj prezidenta. Viem si predstaviť zriadenie interaktívnej stránky s občianskou verejnosťou, ale aj vytvorenie interaktívneho televízneho programu," dodala. Jej prvá zahraničná cesta by smerovala do susednej Českej republiky.

Mezenská priamo neodpovedala na otázku, či by podpísala zákon o registrovaných partnerstvách. "V tejto otázke je potrebné dosiahnuť všeobecný spoločenský konsenzus. Váha inštitútu manželstva je dnes značne oslabená, preto je potrebné predovšetkým vrátiť manželstvu jeho význam a vážnosť," hovorí. Keby sa ako hlava štátu mala stretnúť s politikmi z nedemokratických štátov, nemala by problém upozorniť na porušovanie ľudských práv. Musela by však disponovať nespochybniteľnými a neodškriepiteľnými dôkazmi. "Na obhajobe spravodlivosti, slušnosti a ľudskej dôstojnosti stál aj celý môj doterajší profesionálny a osobný život," poznamenala.

V otvorenej občianskej spoločnosti má byť sprístupnenie všetkých verejných informácii podľa Mezenskej samozrejmosťou. "Budem podporovať otvorený prístup k verejným informáciám a otvorenú spoločenskú diskusiu o rôznorodých pálčivých otázkach a témach," ukončila.

  reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok