Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. okt. 2020Klára
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Taliansky futbalový veľkoklub Inter Miláno zorganizuje v lete kemp pre mladé slovenské talenty vo veku od 5 do 17 rokov
Taliansky futbalový veľkoklub Inter Miláno zorganizuje v lete kemp pre mladé slovenské talenty vo veku od 5 do 17 rokov
07.06.2017 13:46 Šport
FOTO+VIDEO Inter Miláno organizuje kemp pre mladých futbalistov, v budúcnosti chce na Slovensku vybudovať akadémiu
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.06.2017 13:46 Šport

FOTO+VIDEO Inter Miláno organizuje kemp pre mladých futbalistov, v budúcnosti chce na Slovensku vybudovať akadémiuBRATISLAVA - Taliansky futbalový veľkoklub Inter Miláno zorganizuje v lete kemp pre mladé slovenské talenty vo veku od 5 do 17 rokov. Inter Academy Camp sa bude konať v dvoch šesťdňových turnusoch pod vedením profesionálnych trénerov a metodikov z milánskeho klubu. Zástupcovia Interu Miláno v rámci svojich športových a obchodných aktivít po celom svete uvažujú aj nad založením futbalovej akadémie priamo na Slovensku.


"Projekty kempov a budovania mládežníckych akadémií vo svete sme odštartovali v roku 2008. Exportom našej metodiky a prípravy mladých hráčov chceme pomôcť rozvoju mladých talentov, pričom dôraz kladieme aj na ľudskú stránku. Takisto chceme poskytnúť deťom v rámci akadémie okrem možnosti zdokonaliť si futbalové zručnosti aj odborné vzdelanie v ich krajine," informoval na tlačovej besede v Bratislave technický riaditeľ Inter Academy Marco Monti. Milánsky Inter už otvoril svoje akadémie v Číne, Japonsku, Argentíne i v USA.

Prečo si vybrali práve Slovensko? "Rozhodli sme sa otestovať to tu, pretože máte veľa talentovaných futbalistov, potenciál a futbalovú tradíciu. Kemp sa uskutoční pod vedením našich trénerov. Asistovať im budú aj slovenskí tréneri, najmä pre jazykovú bariéru. Po tom, ako spoznáme realitu a zázemie by mala nasledovať ďalšia fáza - vybudovanie akadémie," prezradil zámery klubu Marco Monti. Slovensko by sa tak mohlo stať prvou európskou krajinou s oficiálnou futbalovou akadémiou Interu.

"Ponúkame naše priame zdroje, našich bývalých odchovancov, trénerov, naše know-how. Verím, že nájdeme na Slovensku dôveryhodného a spoľahlivého partnera a budeme môcť prikročiť v budúcnosti i k strednodobým projektom, k akým patrí akadémia,"  ďalej informoval obchodný manažér pre mládežnícke projekty v Interi Miláno Andrea Bonariva.

Okrem kempu pre mladých futbalistov sa uskutoční aj seminár "Inter Coaching Clinic" pre domácich trénerov zameraný na prácu s mládežou v akadémii Interu. Seminár bude zložený z teoretickej a praktickej časti v dňoch 5.-12. júla. "Chceme pomáhať mladým futbalistom, aby mohli rozvíjať svoj talent. Nie je to však len o športe, sústredíme sa aj na rozvoj ľudských hodnôt vybraných adeptov. V kempoch využívame našich i lokálnych trénerov. Chceme sa sústrediť najmä na technický potenciál, ale zároveň z hráčov vychovať aj slušných a rozumných ľudí," povedal na utorkovom stretnutí s médiami technický riaditeľ Inter Academy Marco Monti.

 

Inter Academy Camp sa v Trebaticiach uskutoční v dvoch turnusoch - od 3. do 8. júla, respektíve od 10. do 15. júla 2017, je určený pre deti od 5 do 17 rokov. Cena kempu pre 1 účastníka je 340,- eur (v cene je tréningový proces, pitný režim, strava počas dňa a základný futbalový výstroj).

 reklama


Zdroj: SITA/netky RB

Foto:  @InterNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok