Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. júl. 2020Milota
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
08.07.2011 10:53 Politika
Minister Dzurinda bude na Chorvátskom samite
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.07.2011 10:53 Politika

Minister Dzurinda bude na Chorvátskom samiteMinister Dzurinda bude na Chorvátskom samite - Politika V Dubrovníku sa v piatok a v sobotu 8. a 9.


V Dubrovníku sa v piatok a v sobotu 8. a 9. júla uskutoční Chorvátsky samit, stretnutie politických lídrov západného Balkánu, zvyšku Európy a severnej Ameriky. Slovensko bude zastupovať minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda. Tohtoročný samit bude špecifický z hľadiska nedávneho ukončenia prístupových rokovaní Chorvátska s EÚ po viac ako piatich rokoch. Slovensko zohralo pozitívnu úlohu pred rozhodnutím o otvorení prístupových rokovaní v októbri 2005 a odvtedy podporovalo úsilie Chorvátska počas celého procesu aj aktívne pomáhalo, najviac formou odovzdávania svojich skúseností z prístupových a transformačných procesov.
      Témou tohtoročného šiesteho samitu je Nová dekáda pre juhovýchodnú Európu - dokončenie prechodného obdobia (A New Decade for South East Europe – Finalizing the Transition). Tento rok budú politickí lídri na stretnutí zdôrazňovať ekonomické princípy s dôrazom na úlohu investícií, bezpečnostné výzvy spojené s politickými a sociálnymi zmenami v južnom Stredomorí a pokračovanie rozširovania EÚ smerom ku krajinám juhovýchodnej Európy. Schôdzka bude v období, ktoré by malo priniesť silný impulz a novú motiváciu pre ostatné krajiny regiónu usilujúce sa dosiahnuť pokrok v prístupovom a malo by znamenať aj posilnenie úlohy a zodpovednosti Chorvátska ako budúceho člena EÚ v regióne západného Balkánu. Samit bude teda príležitosťou nielen pre samotnú prezentáciu stanovísk politických lídrov krajín EÚ a západného Balkánu k najnovšiemu vývoju a dosiahnutým výsledkom v procese rozširovania, ale tiež pre ocenenie úsilia a práce Chorvátska, ktorej výsledkom je ukončenie prístupových rokovaní.
      Chorvátsky samit organizuje každoročne chorvátska vláda. Vystupujú na ňom predsedovia vlád, ministri a významní hostia z Európy a severnej Ameriky. Podľa organizátorov je to "fórum pre dialóg politických lídrov s osobitným dôrazom na integráciu juhovýchodnej Európy do európskych a transatlantických štruktúr".

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok