Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. aug. 2020Mojmír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák
04.04.2017 17:18 Domov
Minister Lajčák diskutoval o budúcnosti Medzinárodného vyšehradského fondu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.04.2017 17:18 Domov

Minister Lajčák diskutoval o budúcnosti Medzinárodného vyšehradského fonduBRATISLAVA - Strategické smerovanie Medzinárodného vyšehradského fondu (MVF), postup vnútorných reforiem a plány do budúcnosti tejto jedinej formalizovanej inštitúcie spolupráce vo vyšehradskej skupine boli predmetom dnešného stretnutia ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s výkonnou riaditeľkou MVF Beatou Jaczewskou.


V priebehu minulého roka realizoval MVF tzv. pilotný projekt reformy, ktorého hlavným cieľom bolo zjednodušenie programovej štruktúry a úpravy pravidiel fungovania grantových schém s cieľom viac reflektovať dopady projektov v regióne.

 

"Podpora aktivít mimovládnych organizácií, akademických inštitúcií a iných relevantných subjektov prostredníctvom grantovej schémy fondu je dôležitým nástrojom rozvoja občianskej spoločnosti v regióne. Preto ambície zjednodušiť procesy pri výbere a schvaľovaní projektov považujem za krok dobrým smerom, nesmie však zostať jediným," povedal v rozhovore minister.

 

Od svojho založenia v r. 2000, Fond rozdelil 70 miliónov eur medzi viac ako 7.400 grantových projektov, univerzitných štipendií a umeleckých rezidencií vo viac ako 35 krajinách sveta. MVF má niekoľko grantových programov, ktoré sú určené záujemcom o medzinárodnú spoluprácu v regióne z radov mimovládnych neziskových organizácií, ale tiež miest a obcí, škôl, univerzít a ďalších verejných organizácií. Okrem grantov Fond poskytuje každoročne viac ako 300 semestrov vysokoškolských štipendií občanom 17 krajín strednej a východnej Európy a Západného Balkánu a desiatky umeleckých rezidencií pre umelcov z krajín V4.

 

Predsedníctvo v MVF rotuje v abecednom poradí, je ročné a zhodné s kalendárnym rokom. V roku 2017 predsedá fondu Slovensko.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok